הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בדקה ה-90: ההפתעה הגדולה בדראפט ה-NBA

באנקרו נבחר ראשון במקום סמית' בניגוד לכל התחזיות: "מהפך היסטורי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.22 - 06:51

תגיות: NBA

דראפט ה-NBA שנערך הלילה (והבוקר) בברקליס סנטר סיפק הפתעה למרות כל התחזיות המקדימות, ובבחירה הראשונה החליטו לבחור באורלנדו דווקא את פאולו באנקרו, הפורוורד האמריקאי ממוצא איטלקי ששיחק בדיוק.

במהלך כל תהליך הדראפט הכל הצביע על כך שהמג'יק יבחרו בבחירה הראשונה דווקא את ג'בארי סמית' ששיחק באובורן. הרחשים סביב שינוי הבחירה בסמית' הגיעו רק דקות לפני פתיחת הדראפט, ובסופו של דבר זה באמת קרה, למרבה הפתעתם של אוהדי ה-NBA, העיתונאים וגם להפתעת יוסטון, שבסופו של דבר קיבלה בבחירה השלישית את סמית'.

שלוש הבחירות הראשונות האחרונות של אורלנדו, שאקיל אוניל ב-1992, כריס וובר ב-1993 ודוויט הווארד ב-2008 הגיעו או יגיעו בעתיד להיכל התהילה, כך שאין ספק שקיים לחץ לא קטן על באנקרו. עם זאת, הפורוורד מגיע לקבוצה חסרת כל ציפיות עם סגל צעיר במיוחד ולכן הוא צפוי לקבל את המושכות מהרגע הראשון ובכך להתחיל לצבור ניסיון בקדמת הבמה כבר מהשנייה הראשונה.

באנקרו הוא השחקן שנראה הכי מוכן ל-NBA אחרי עונה אדירה בדיוק שבה הוא רשם ממוצעים של 17 נקודות, 8 ריבאונדים, 3 אסיסטים ב-48% מהשדה ו-34% לשלוש. הוא מנתשא לגובה של 2.10 מ', שוקל 113 ק"ג ומוטת הידיים שלו מגיעה ל-2.16 מ'. היתרונות הגדולים שלו באים לידי ביטוי בעיקר בפן ההתקפי עם משחק פוסט מעולה, קליעה מחצי מרחק, יכולת ליצור לעצמו ולאחרים ויכולת שליטה בכדור נהדרת ביחס לגובהו.