הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

וושינגטון "נעקצה"? הסעיף התמוה בחוזה של בראדלי ביל

הכוכב שמרוויח 251 מיליון דולר ב-5 שנים לא יכול לעבור בטרייד ללא רשותו. ברשת לעגו לוויזארדס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.22 - 00:44

בראדלי ביל במוקד, או ליתר דיוק - החוזה של בראדלי ביל במוקד. הכוכב של וושינגטון חתם אמש (רביעי) באופן רשמי על החוזה החדש והאסטרונומי שלו בוושינגטון, בו הוא סידר לעצמו 251 מיליון דולר בחמש שנים, אלא שרק כמה שעות אחר כך פורסם כי הוא גם חתם על סעיף תמוה למדי שעורר הרבה סימני שאלה.

מסתבר שלביל יש סעיף בחוזה שנקרא באנגלית "No Trade Clause", ובתרגום חופשי - לא ניתן להעביר אותו בטרייד ללא רשותו. כלומר, לביל יש שליטה מוחלטת על הנעשה בבירת ארצות הברית ובמובן מסוים גם על עתיד המועדון. אם הוויזארדס ירצו בשנים הבאות להתחיל בנייה מחדש ולהיפרד מביל, הם לא יוכלו לעשות זאת אלא אם הטרייד יתבצע עם קבוצה שהגארד בן ה-29 יסכים לעבור אליה.

עד כמה זה נדיר? ביל הוא השחקן היחיד כרגע ב-NBA עם הסעיף הזה, והעשירי בהיסטוריה שהכליל אותו בחוזהו אחרי האגדות הבאות - לברון ג'יימס, קווין גארנט, כרמלו אנתוני, דירק נוביצקי, קובי בראיינט, דוויין ווייד, טים דאנקן, דייויד רובינסון וג'ון סטוקטון.

ברחבי הרשת הרימו גבה בנוגע לסעיף, זאת לאחר שגם קודם לכן החוזה היה שנוי במחלוקת. חובבי הליגה הגיבו: "קרדיט לסוכן של ביל"; "זאת ההחלטה הכי גרועה שקבוצת NBA קיבלה מזה שנים"; "החוזה הכי גרוע בליגה"; "הוויזארדס יודעים שזה לא מייקל ג'ורדן?".