פניני: לא עבדנו כל השנה כדי להפסיד, רוצים את הגביע

אחרי שהשלימה 1:3 בסדרה מול גלבוע/גליל, הראש של מכבי ת"א כבר לחלוטין בפיינל פור. הפורוורד: "היתה הכנה טובה. יש עומס, אבל מתמודדים. צסק"א? הם מספיק מנוסים על מנת להגיע בראש נקי"

רועי גלדסטון  13.05.14 - 09:00
תחילת כתבה

ארבעה ימים לפני המשחק החשוב ביותר שלה העונה עד כה - מול צסק"א מוסקבה בפיינל פור של היורוליג - מכבי תל אביב השלימה את העבודה מול הפועל גלבוע/גליל והעפילה לחצי הגמר גם בזירה המקומית, זאת לאחר 65:94 קליל בגן נר ו-1:3 בסדרה. כעת, מחזיקת הגביע יכולה להתכונן בשקט לרגע השיא, רגע לו השחקנים כבר לא יכולים לחכות.

"מאוד רצינו לסיים את הסדרה לפני הפיינל פור ולהיכנס לאירוע שכל כך חיכינו לו עם מומנטום טוב והרגשה טובה. אני שמח שעלינו. עכשיו הפנים לפיינל פור", סיפר הקפטן גיא פניני. "ברור שהעומס משפיע וגם חסרונו של סופו משפיע, אבל אנחנו צריכים להתמודד. ברור שהטיימינג לא טוב אבל מתמודדים. אם לא היו משחקים היו אומרים שאנחנו חלודים, תמיד יש מה להגיד. אני חושב שזה טוב. זו היתה הכנה טובה לפיינל פור ואנחו באים בכושר".

היריבה של הצהובים במילאנו נראית לא טוב לאחרונה, אבל פניני לא מייחס לזה חשיבות כלל. "לפני המשחק הראשון מולם שקיבלנו 35 הפרש הם הפסידו ועפו מהגביע המקומי נגד קבוצה מהליגה השניה. אין חוקים בכדורסל. נכון שהם הפסידו וזה בטח לא מוסיף למערכת לחוצה, אבל הם מספיק מנוסים כדי להגיע עם ראש נקי".

כשנשאל האם ניתן להחזיר את הגביע לתל אביב, פניני לא חשש לשחרר הצהרה. "אנחנו נוסעים כדי לנצח. לא עבדנו כל השנה בשביל להפסיד. עבדנו קשה ואנחנו רוצים להביא את הגביע בחזרה".

גם יוגב אוחיון דיבר אחרי הניצחון השלישי על החבורה של שרון דרוקר: "אפשר לקחת הרבה דברים מהמשחק הזה. עכשיו נבוא לפיינל פור עם הרבה אנרגיה, נהיה ראשונים לכל כדור וכמובן עם צבא שלם מאחורינו. סופו? הוא עובד מאוד קשה, עושה אימונים אישיים ואני מאמין שהוא בכושר טוב. זה לא כמו משחקים, אבל סופו כמו סופו זה כוח ולא משנה מה קרה".

"אנחנו לא מתייחסים "למשבר" של צסק"א מוסקבה. צריך לכבד אותם, הם ניצחו אותנו פעמיים השנה, יש להם סגל רחב וכל שחקן יכול להתבלט שם בערב נתון. אנחנו באים מדורבנים ומוכנים", הוסיף הרכז הבכיר של דייויד בלאט. "ריאלי לחזור עם הגביע? אנחנו חולמים על כך".