היקמן: אנחנו לא כאן בשביל האירוע, אנחנו כאן כדי לנצח

גארד מכבי, אחד האחראים לכך שזו הגיעה למילאנו, לא יכול לחכות: "קשה לומר שזה תלוי בי, אך ברור שאצטרך לתת את חלקי". טיוס: "תהיה הרגשה של משחק בית". 19:00, ישיר באתר: מכבי-צסק"א

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט למילאנו  16.05.14 - 12:35
תחילת כתבה

מכבי תל אביב הגיעה לרגע האמת שלה. בין אם היא במומנטום חיובי ובין אם לאו - זה באמת לא משנה. בעוד שעות ספורות יעלו הצהובים על הפרקט במילאנו, שם יפגשו את צסק"א מוסקבה בחצי גמר היורוליג (19:00, שידור ישיר באתר), למה שעשוי להיות הצעד הראשון בדרך להשבת גביע אירופה לישראל.

החבורה של דייויד בלאט, שהגיעה לפיינל פור בניגוד לכל התחזיות, אמנם הפסידה פעמיים העונה לקבוצה הנהדרת של אטורה מסינה, אך גם לזה אין יותר מדי משמעות הערב. במכבי תל אביב מקווים כי העובדה שהם מגיעים כאנדרדוג תעזור להם לגבור על הרוסים, כאשר גם לתמיכה מאלפי האוהדים שיהיו ביציע לבטח תהיה השפעה.

אחד מאלו שאומרים להוביל הערב את מכבי, הוא אחד האחראים לכך שמכבי הגיעה לאירוע השיא של הכדורסל האירופי - ריקי היקמן. "אני לא יכול לומר שזה תלוי רק בי, אבל כמובן שאני צריך לעשות את חלקי על מנת לעזור לקבוצה לנצח. הכוח שלנו הוא ב-10 השחקנים שלנו. אם כל אחד יתרום את חלקו, יהיה לנו סיכוי מצוין", טען הגארד.

"כל קבוצה תיתן את הטוב ביותר שלה. אנחנו צריכים להתמקד בעצמנו, לשחק את הכדורסל שלנו, ולנסות להכתיב קצב מהיר. מההתחלה אמרנו שאנחנו לא כאן בשביל האירוע, אלא כאן כדי לנצח, ככה ניגש לזה. כולם מפוקסים בתפקיד שלהם. ללא ספק נתרגש לעלות על המגרש", הוסיף היקמן, עבורו זה פיינל פור ראשון בקריירה.

אלכס טיוס, אחד השחקנים המפתיעים העונה במכבי, סיפר: "אבוא לשחק עם הרבה אנרגיה, אשתמש באתלטיות שלי, ואנסה לעשות את הדברים שעזרו לקבוצה לנצח השנה. אנחנו יודעים שהאווירה תהיה נפלאה. יהיו לנו הרבה אוהדים מתל אביב, תהיה הרגשה של משחק בית. אנחנו צריכים לשחק עבור הקהל שלנו ועם הקהל שלנו, בתקווה שהם יעזרו לנו להשיג את הניצחון".