בלאט שלח מסר: "רוצה שיאמינו בי לטווח ארוך"

מאמן מכבי ת"א בטירוף: "רוצה להמשיך, אם אעזוב לא ישכחו את מה שעשיתי. נס מילאנו היה סימן מלמעלה". לנשיא שמעון פרס אמר: "רצינו להביא את זה לך"

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט למילאנו  18.05.14 - 23:56
תחילת כתבה

דייויד בלאט, אלוף אירופה. ביקרו אותו, פיקפקו ביכולות שלו, תהו אם הוא מסוגל להצעיד את מכבי תל אביב להישגים. כעת המאמן צוחק על כולם, כל הדרך אל הפודיום. שם, הוא קיבל את מדליית הזהב, זו שמוענקת למאמן של הקבוצה הכי טובה ביורוליג. בלאט הוביל את מכבי לזכייה שישית והיסטורית בתואר הנחשק ביותר, כשניצח 86:98 את ריאל מדריד אחרי הארכה בגמר שלא ישכח עוד הרבה, הרבה מאוד זמן.

אחרי הבאזר שסימן את סיום המשחק, בלאט והשחקנים שלו חגגו כמו משוגעים את ההישג. רק אחרי כמה דקות, בלאט המאושר ניצב מול המיקרופונים כדי לדבר.

"הבאנו שמחה לכל המדינה ולאוהדי מכבי ת"א בפרט, במיוחד על ההצגה שהם נתנו פה", אמר בלאט, "אני מרגיש סיפוק מהדרך הנכונה והנחושה שבה הלכנו, דרך של לב ואהבה. אני גאה בכולם. רק רציתי שהשחקנים יתאימו עצמם לתמיכה מהאלפים פה והמיליונים בישראל".

המאמן שוב שלח מסר להנהלה בנוגע לעתידו: "אני לא רוצה להישאר כאן כברווז צולע. אני יכול להישאר עוד שנה ולעזוב, אבל זו לא המטרה. אני רוצה להיות חלק מהחזון של מכבי או של מישהו שרוצה אותי ומאמין בי לטווח ארוך. אם אמשיך אין יותר טוב מזה, אם לא אף אחד לא ישכח את מה שעשיתי במכבי".

"אני מאושר בשביל כל אוהדי מכבי תל אביב בעולם שרואים אותנו ושמחים איתנו", הוסיף בלאט, "אם יש מגיע בספורט, אז היה מגיע לקבוצה הזו לעשות משהו מיוחד. זו לא חבורה של כוכבים אלא גברים שרצו לשחק ביחד ולשחק את המשחק בצורה נכונה. לא מנצחים את מכבי ת"א 3 פעמים ברצף ביורוליג".

"ידעתי שאנחנו מסוגלים לזה, רק רציתי לשלוט בקצב", הוסיף המאמן, "החטאנו בסוף הזמן החוקי אבל החזקנו אותם על הרגליים האחוריות והתואר הזה מגיע לנו. לא קבענו מטרות לטווח ארוך, הלכנו צעד אחרי צעד, אבל כשניצחנו את מילאנו כאן אחרי 12 נק' פיגור זה סימן מלמעלה. ידעתי באותו רגע שיקרה משהו מיוחד, לא חשבתי שנלך כל כך רחוק".

כמיטב המסורת, המאמן קיבל טלפון מנשיא המדינה שמעון פרס, שבירך אותו על הזכייה באליפות אירופה. בלאט ענה לו: "כבוד הנשיא, רצינו להביא לך את הגביע באופן אישי, זו מתנת פרידה על כל מה שעשית, לא נשכח זאת לעולם. אנחנו גאים בך על כל מה שעשית".

"אני בן 43 והלכתי במדבר 43 שנים כדי לזכות בגביע אירופה", הוסיף עוזר המאמן גיא גודס, "יש קסם במגרש הזה במילאנו, עשינו את הלא ייאמן. הלחץ היה על ריאל מדריד אסור לשכוח. אנחנו התאמנו, ריאל הייתה בטוחה בעצמה. באנו כאנדרדוג אבל אחרי צסק"א המשכנו להאמין. מילאנו צהובה".

אלון שטיין, עוזרו השני של בלאט: "הלב של השחקנים וכל מה שקורה כאן מסביב הוא מדהים. יש כאן הר געש בצהוב. היינו במקומות הכי נמוכים אבל הגענו בסוף למקום שבו אנחנו רוצים להיות - אלופי אירופה. צריכים עכשיו להחזיר את התואר".