רייס: "אפילו לא מבין מה קרה כאן". בלו: "האמנו"

ה-MVP בגמר: "בלי הקהל שלנו זה לא היה קורה. סופו: "זכינו כנגד כל הסיכויים"

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט למילאנו  18.05.14 - 23:52
תחילת כתבה

תראו את החבורה הזו: טייריס רייס, אלכס טיוס, גיא פניני, דווין סמית', סופו, דייויד בלו, ריקי היקמן, ג'ו אינגלס, יוגב אוחיון ומעל כולם - דייויד בלאט. כל אחד מהשמות הללו, בתורו, זכה לכמויות של ביקורות חותכות, לפקפוקים ולספקות. אבל כולם ביחד, וכל אחד לחוד, הוכיחו הערב (ראשון) למבקרים, לשונאים ולכל אירופה, שיש להם לב ענק. 86:98 חלומי על ריאל מדריד בהארכה סידר למכבי ת"א את גביע אירופה, בפעם השישית בתולדות המועדון, ואפשר לומר שגם המפתיעה מכולן.

טייריס רייס, אולי השחקן המושמץ ביותר מכל החבורה, הפך לנגד עינינו במהלך העונה הזו לשחקן מוביל, ועם הופעת ענק בגמר ו-26 נקודות, נבחר ל-MVP של המשחק והוכיח לכולם שהספידו אותו ואת מכבי מוקדם מדי. "זו הרגשה שלא תיאמן, אני אפילו לא מבין מה קרה כאן", הסביר הגארד.

"אני לא יודע איך לתאר את מה שאני חווה", הוסיף רייס. "נלחמנו והשארנו הכל על הפרקט, נתנו את הלב. ההחטאה שלי בסיום 40 הדקות הכעיסה אותי והייתי מאוכזב מעצמי, כי זו הקליעה עליה אני מתאמן ואמור לדייק בה. אבל לקראת הסוף עצרנו את ריאל בהגנה וקלענו מהעונשין, וזה הביא נצחון. האוהדים הללו שווים הכל, בלעדיהם זה לא היה אפשרי, הם ליוו אותנו בכל שלב ועשו את ההבדל יותר מכל שחקן על המגרש".

גיא פניני, שהניף את הגביע בצוותא עם דייויד בלו: "זה אושר עילאי, לא ייאמן. עברתי המון דברים בשנתיים האחרונות ואני חושב שזה הסוף הכי מתוק שאפשר לקבל. עכשיו אנחנו רוצים לזכות גם באליפות בארץ. יהיו חגיגות גדולות זה בטוח, אבל יש לנו עוד משימה לעשות עכשיו. אין ספק שזו הרגשה מדהימה, שאי אפשר להסביר במילים".

סופו שחורציאניטיס: "עשינו זאת כנגד כל הסיכויים ואנחנו האלופים. האווירה המדהימה שייצר הקהל עזרה לנו, ואחרי מפגן תמיכה שכזה, רק רצינו להביא להם את הגביע. האם זה הרגע הגדול בקריירה שלי? רק עד הרגע הכי גדול הבא".

דייויד בלו, שככל הנראה רשם את משחקו האחרון באירופה ואמור לפרוש בקיץ: "זה היה ערב גדול של כדורסל, פשוט האמנו בעצמנו, ויותר חשוב, נשארנו ביחד. זו היתה עונה ארוכה שבמהלכה התגבשנו כמשפחה, ואני חושב שזה הסוד. אני לא יודע אם אישאר לעוד עונה, אני רק נהנה מהרגע ולא חושב הלאה, למה שארצה לחשוב הלאה כרגע?".