פרס לבלאט: אין כמוך, כמעט קיבלתי התקף לב

הנשיא: "נלחמתם כמו נמרים וניצחתם כאריות". נתניהו: "דייויד, תישאר"

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט למילאנו  19.05.14 - 00:16
תחילת כתבה

מכבי תל אביב שוב עשתה את הבלתי ייאמן. אחרי שצסק"א אכלה אותה, החבורה הלוחמת של דייויד בלאט הכניעה גם את ריאל מדריד (86:98) בהארכה בגמר יורוליג מטורף וזכתה בתואר בפעם השישית בתולדותיה. וגם הברכות בטלפון לא איחרו לבוא.

"דייויד, כל הארץ הצהובה. אין כמוך!", ברך הנשיא שמעון פרס, שיסיים בקרוב את כהונתו. "הוכחת מהי נחישות. כל שחקני הקבוצה לחמו כמו נמרים וניצחו כמו אריות. כמעט קיבלתי התקף לב. זה ניצחון מדהים ואתה לא מבין מה עשית לישראל. זוהי המתנה הגדולה ביותר והמרגשת ביותר. לא נבהלת מהספקות והפקפוקים בך".

בלאט השיב לנשיא בקול נרגש: "כבוד הנשיא, רצינו להביא לך באופן אישי מתנת פרידה על כל מה שעשית, לא נשכח זאת לעולם. אנחנו גאים בך על כל מה שעשית".

פרס השיב למאמן מכבי ת"א: "תבואו אליי כשתחזרו לארץ ותביא את הגביע והחבר'ה. היית אדיר, אין כמוך".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לברך: "עשיתם את זה בגדול, בצורה נפלאה. תמיד היינו על המפה, אבל השארתם אותנו על מפה גדולה יותר בצורה מרשימה. עם ישראל עשה מדורות ואתם שרפתם את המגרש במילאנו. מתחתם אותי. כססתי ציפורניים עד ההארכה, אבל בסוף נשמתי לרווחה והתפשט על פניי חיוך גדול. הבאתם גאווה עם המון רוח קרב. במילה אחת, דייויד: תישאר".

שרת הספורט לימור לבנת הצטרפה לברכות: "מדינה שלמה מודה לך הלילה מכבי תל אביב על ערב מרגש, מותח וקסום עם סוף נפלא. אלופים!".

גם במנהלת הליגה הגיבו בשמחה: "החבורה של דייויד בלאט הוכיחה שלב גדול ורוח לחימה מחפים על חסרון בתקציב ובלאט עצמו הוכיח שהוא המאמן הטוב ביותר באירופה. הזכייה של מכבי תל אביב מצביעה על חוזקה של הליגה הישראלית ושוב הוכח שכשלמכבי קשה בליגה המקומית ויריבותיה בישראל מציבות בפניה אתגרים מדי שבוע, הדבר תורם להצלחתה גם באירופה. הזכיה של מכבי תל אביב לאחר 9 שנים ללא תואר אירופאי תוסיף עשרות אלפי אוהדים צעירים לענף הכדורסל ותקוותנו כי תכניס תנופה לענף כולו בשנים הקרובות".