סופו: אני שמח שהזכיה הגיעה רק עכשיו, זה היה מטורף

אחרי התואר האירופי הראשון שלו, סנטר מכבי פתח את הלב: "רציתי לנצח בשביל המשפחה שלי. זה היה פיינל פור פשוט משוגע". על תקרית הדרבי אמר: "זו פעם ראשונה בקריירה שאני מגיב בצורה כל כך לא נכונה. מצטער"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.14 - 18:53
תחילת כתבה

בתוך כל החגיגות מהזכיה של מכבי תל אביב ביורוליג, והמחמאות (המוצדקות) לדייויד בלאט, טייריס רייס ודייויד בלו, נשכח מעט סופוקליס שחורציאניטיס. אחרי לא מעט ניסיונות כושלים עם מספר קבוצות, סוף סוף הצליח היווני הענק לזכות בתואר אירופי ראשון בקריירה, דווקא בתקופה לא פשוטה עבורו. בראיון ביוון מספר הסנטר על רגע הזכיה, התמיכה של המשפחה ואיך לא, גם על אותה תקרית בהדר יוסף.

"זה היה הפיינל פור הרביעי שלי, והגמר השלישי, ואם להגיד את האמת – אני שמח שהזכיה נדחתה מעט והגיעה רק השנה, כי זה היה תואר מטורף", סיפר סופו על תואר הירוליג הראשון שלו, והתייחס גם לשלושת הימים המטורפים שעברו עליו ועל חבריו במילאנו: "זה היה פשוט פיינל פור משוגע, אולי הכי משוגע בהיסטוריה. הגמר הוכרע בהארכה והקבוצה שהייתה אנדרדוג מוחלט, אנחנו, זכתה בגביע".

"רציתי לנצח בשביל המשפחה שלי", סיפר הסנטר על החגיגות עם בנו והוסיף: "יש להם חלק משמעותי בקריירה שלי ובכך שאני מקצוען. הפכתי לרגוע יותר, שמח יותר ומלא מוטיבציה כשאני עולה הפרקט בכל פעם מחדש".

"עשיתי טעויות בעבר, ושילמתי עליהן, אבל בעיקר למדתי מהן", סיפר הסנטר בגילוי לב, "יש אנשים סביבי שעזרו לי לצאת מהתקופות הקשות, בעיקר המשפחה. ואני לא אומר את זה בגלל הזכיה ביורוליג, גם בחמש שנותיי באולימפיאקוס היה לי טוב ותמיד אודה להנהלה שם על התמיכה. הם יודעים שלעולם לא אשכח להם את זה".

סופו התייחס גם לאי ההצלחה שלו עם הקבוצות היווניות במפעל: "הרבה תלוי בכימיה בתוך הקבוצה, שלא מעט פעמים זה עניין של מזל. עם אולימפיאקוס הפסדתי בגמר לברצלונה, אחר כך עם פאו הפסדנו לבארסה בחמישה משחקים ואפילו עם מכבי הפסדתי בגמר שנערך בברצלונה. כנראה שקטאלוניה לא בשבילי".

לסיכום, איך לא, התייחס סופו לאירוע שבו עלה ליציא בהדר יוסף וניסה לתקוף אוהד של הפועל ת"א: "זאת פעם ראשונה שאני מגיב בצורה כל כך לא נכונה, אבל אני חושב שכל מי שהיה בסיטואציה שלי – ושומע את המילים שנאמרו לכיווני – היה נוהג בצורה זהה. נענשתי, ואני מקווה שלעולם לא תהיה שוב התנהגות כזו של אוהדים באולם".