סמית': "פארגו נכנס למשחק ולקח אותו בשתי ידיים"

הגארד קלע שתי שלשות גדולות בדרך ל-89:95 על אלבה, במכבי ת"א לא ממש אהבו את התנועות לעבר הספסל. הפורוורד: "מאז שאני זוכר אותו זה מה שג'רמי עושה, הוא קולע סלים גדולים"

רועי גלדסטון  05.12.14 - 09:15
תחילת כתבה

הישג גדול אמש למכבי תל אביב, שהבטיחה את ההעפלה לטופ 16 כבר במחזור השמיני עם ניצחון 89:95 מותח על אלבה ברלין. סיפור המשחק היה ג'רמי פארגו. הגארד, שפתח בחמישיה וקיבל הרבה קרדיט מגיא גודס, היה בערב גרוע מאוד. רוב הזמן.

פארגו איבד כדורים וקלע נקודה אחת בלבד בכל המחצית הראשונה. ברבע השלישי הוא נכנס למספר מועט של שניות כדי למנוע מיוגב אוחיון לעשות עבירה ולא הסתיר את מורת רוחו. בדקות האחרונות למשחק, ואחרי שמכבי הייתה תקועה במצב של 76:72 לגרמנים מבלי יכולת לייצר נקודות, גודס החזיר את פארגו למגרש. הגארד השיב לו עם 2 קליעות עונשין ו-2 שלשות של מאני טיים שהביאו את הניצחון.

פארגו הוא כוכב, ובמכבי ת"א לא אוהבים את שפת הגוף הבעייתית שלו. זו שמשדרת חוסר שביעות רצון כשהוא לא על הפרקט, או כשהדברים לא מתיישרים לפי ראות עיניו. אחרי שקלע את השלשה השניה אמש, הוא צעק לעבר הספסל: "הושבתם אותי על הספסל? אותי?!". אלא שבמכבי משתלדים לא להתרגש מאותן מניירות.

דווין סמית' הצטיין במכבי עם 26 נק' ו-5 ריבאונדים, בעוד שבראיין רנדל הוסיף 21 נק' עם 3 אסיסטים ו-3 חטיפות. יוגב אוחיון שוב נתן את הטון עם עם 13 נקודות ו-8 אסיסטים וסופו רשם 9 נק' והציג כמה דקות טובות בפתיחה.

על הנקודות של פארגו במאני טיים אמר דווין סמית': "פארגו נכנס למשחק ולקח אותו בשתי ידיים. קלע שני סלים חשובים, הגיע לקו וקלע את העונשין. הוא לא שיחק הרבה ברבע ה-3, אבל הוא נכנס מוכן והוביל אותנו. מאז שאני זוכר אותו בגלבוע/גליל ואפילו בקולג', זה מה שהוא עושה: קולע סלים גדולים. וזה מה שהוא עשה גם הפעם".

סמית' נשאל אם אמש הייתה הוכחה נוספת שהקבוצה קודם כל תלויה בו: "אני עושה את המיטב שאני יכול לעזור לקבוצה בכל דרך שאני מכיר. יש בקבוצה 12 שחקנים, כל אחד תורם בדרכו שלו, זה פאזל. ג'רמי קלע ברבע ה-4 כמה סלים חשובים, בראיין עשה כמה מהלכים גדולים. הקבוצה בנויה סביב כולם".