רדיוס לפאו. פיטינו: "לא ראיתי דבר כזה"

המאמן זעם על העונש הכבד מול פנר, הכסף יוחזר לאוהדים. וגם: קלאת'ס ישחק בהיכל?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.19 - 18:40
תחילת כתבה

הדרבי היווני בין פנאתינייקוס ואולימפיאקוס הוא תמיד משחק חם והאווירה בהתאם, אבל לכל משחק חם יש השלכות - במקרה הזה, עונש רדיוס. נכון, מדובר בעונש שבדרך כלל מזוהה עם הכדורגל, אבל גם ביורוליג החליטו לשים סוף להתפרעות האוהדים והטילו על פאו משחק ללא קהל מול פנרבחצ'ה. הסיבה: הדלקת אבוקות בניצחון של פאו על הנמסיס.

כידוע, הדרבי של העונה הוא מחזה די נדיר בעקבות החלטתה של אולימפיאקוס לרדת לליגה השנייה ביוון, מה שיצר אווירה חמה הרבה יותר במשחק היורוליג בין השתיים. האוהדים הירוקים, שגם היו המארחים במשחק, ניצלו את ההזדמנות ולקחו את זה צעד אחד קדימה עם תפאור שכללה אבוקות באואקה.

"פנאתינייקוס תיקנס ב-54,000 יורו ותשחק את משחק היורויג הקרובבדלתיים סגורות", אמרו קברניטי היורוליג בהודעה הרשמית. "הסיבה היא אי אימוץ נהלי האבטחה, הדלקת חומרי בערה בתחומי האולם וביצוע מעשים המפגינים חוסר כבוד".

בפנאתינייקוס לא כל כך אהבו את ההחלטה, בטח שלא אהבו את העובדה שהיא התקבלה 24 שעות לפני המשחק, ולקחו לעצמם את האופציה להגיש ערעור בנושא - כאשר במקביל, הכסף לאוהדים יוחזר. "הם צודקים, אבל ההחלטה להעניש את הקבוצה ואת שאר העולם - שמגיע מחמש מדינות שונות כדי לצפות - 24 שעות לפני המשחק, היא הזויה", אמר ריק פיטינו, מאמן היוונים.

"אתה יודעים כמה כרטיסי טיסה ומלונות כבר הוזמנו? אתם יודעים כמה סקאוטים אמורים להגיע? זו החלטה רעה של היורוליג", המשיך ה'אול אוף פיימר', שהמפגש שלו מול ז'ליקו אוברדוביץ' אמור להיות מסקרן במיוחד. "זה יהיה משחק מול מאמן אגדי, שזכה בכל כך הרבה תארים, והעולם לא יכול לראות אותו. זו בדיחה. בכל 42 שנותיי כמאמן, לא ראיתי דבר כזה".

אבל עם כל הכבוד לתגובתו של פיטינו, את התגובה המסקרנת מכולן - כמו תמיד - העניק בעלי פאו, דימיטריס ינאקופולוס. "הכל התפוצץ לי בפנים", הוא אמר בהודעה רשמית. "לאיש היחיד שעדיין משקיע כסף, אנרגיות וזמן בכדי לשמור על הרוח של פנאתינייקוס. מי אתם האנשים ששמים את עצמם מעל הקבוצה והאוהדים? זה מספיק. אותם אנשים, מארגון 'גייט 13' הוותיק, לא רצויים יותר במשחקי הקבוצה. תשתכלו בעיניהם של הילדים שיקופחו החל ממחר, ותסבירו להם מדוע הם נענשו".

ובינתיים, ביוון מתעסקים גם בפציעתו של ניק קלאת'ס, שירד מהפרקט כשהוא מדדה בהפסד לפריסטרי בליגה היוונית - אך לצערם של אוהדי מכבי ת"א, הרכז הנהדר עבר בדיקות בהן התגלה כי אין נזק ארוך טווח. קלאת'ס חזר הערב להתאמן עם קבוצתו לקראת המשחק מול פנר ואם הכל ילך כראוי הוא גם ישחק מול מכבי. "גם ניק קלאת'ס וגם יואניס פאפאפטרו בסדר", הבהיר דשון תומאס, שיפגוש את האקסית מתל אביב, כמו גם טייריס רייס. "מדובר בכמה מכות מינורייות והם מוכנים לחזור".