"קבוצה מיוחדת": פאו מתכוננת למכבי ת"א

פיטינו פירגן, רייס ותומאס נזכרו: היוונים הערב בהיכל

רועי כהן
רועי כהן  19.12.19 - 15:17
תחילת כתבה

שבוע אחרי הניצחון המרשים על צסק"א מוסקבה, מכבי תל אביב תפגוש הערב בהיכל ביד אליהו (חמישי, 21:05, שידור ישיר ב-5SPORT) יריבה מוכרת נוספת - פנאתינייקוס. אלופת יוון ערכה מוקדם יותר את האימון המסכם שלה באולם שבו תנסה לרשום ניצחון יורוליג שני ברציפות, ושישי בשבעת המשחקים האחרונים.

מכבי ת"א, מצידה, מגיעה למשחק אחרי ארבעה ניצחונות יורוליג רצופים, שהובילו אותה למקום הרביעי בטבלה. "אני לא יודע אם מכבי יכולה ללכת עד הסוף", אמר מאמן פאו ריק פיטינו והוסיף: "מה שכן, זו קבוצת ההגנה הטובה ביותר ביורוליג. הם קבוצה מיוחדת בהגנה ונצטרך להתאים את עצמנו. הם מאוד אגרסיביים במאבק על כדורים אבודים".

פיטינו התייחס להבדלים בין פאו הנוכחית לזו שהדריך בעונה שעברה: "אנחנו קבוצה דומה. טובים יותר באזורים מסוימים, אבל פחות טובים באזורים אחרים. אנחנו חזקים יותר בעמדת הגארד המחליף, אבל לא מספיק ברמה ההגנתית ומשתדלים להשתפר. התקפית אנחנו טובים מאוד".

אחד מאותם שחקני התקפה טובים הוא לא אחר מאשר טייריס רייס, כוכב הזכייה האחרונה של מכבי ביורוליג. הגארד האמריקני נשאל אם הוא מזהה קווי דמיון בין מכבי "שלו" לזו הנוכחית וענה: "מכבי קבוצה אתלטית ופיזית, אבל גם לנו היו את האיכויות האלה.  רואים ששחקני מכבי אוהבים לשחק אחד עם השני ולכן אני חושב שיש הרבה דמיון בין הקבוצות".

"אם זה היה תלוי בי, כל הקבוצה ההיא הייתה נשארת ביחד", הוסיף רייס ודיבר גם על המינוי של דייויד בלאט לניו יורק ניקס: "זו ברכה לראות את זה. אני שמח שהייתי חלק מהמסע שלו. אני גאה לומר ששיחקתי עבורו ושזכיתי להכיר אותו".

אקס אחר של מכבי שלובש כיום ירוק הוא דשון תומאס, שסיפר: "כן, אני מרגיש שמצאתי בית בפנאתינייקוס, האוהדים אוהבים אותי. אני מרגיש נפלא. למה אני מתגעגע? מתגעגע לאוהדים בתל אביב, לאוכל הנהדר ולעיר הנהדרת. קשה לגבור על זה".