לא רק מכבי: עונת היורוליג נעצרה עד להודעה חדשה

מהגבלת צופים של 5,000 ל-2,000, למשחק ללא קהל ועד לעצירה מוחלטת - הצהובים לא יארחו הערב בהיכל את באסקוניה. מזרחי: "עשינו הכל כדי להמשיך את העונה כרגיל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.20 - 12:30
תחילת כתבה

סופית. משחקה של מכבי תל אביב מול באסקוניה, שהיה אמור להיערך הערב (חמישי) בהיכל, בוטל. הביטול הגיע על רקע הודעת היורוליג, שם החלו בדיאלוג מול כל הקבוצות בנוגע להשהיית המפעל עד להודעה חדשה, דבר שאכן קרה כעבור כשעה. המשמעות ברורה: עונת 2019/20 ביורוליג נעצרה לאלתר.

"עשינו כל מה שרק ניתן על מנת לאפשר ולהמשיך לקיים את משחקי היורוליג כסדרם, הכל בהתאם להנחיות ולדרישות המוסדות המוסמכים ואנו מודים להם על שיתוף הפעולה", אמר שמעון מזרחי. "נוכח ההתפתחויות שחלו בארצות אירופה ביממה האחרונה התקבלה ההודעה מהיורוליג בדבר הפסקת המשחקים בשלב זה, שכמובן חלה גם עלינו כבר מהערב ולאור זאת הן בסקוניה והן השופטים יחזרו עוד היום לארצותיהם".

כזכור, בשל התפרצות נגיף הקורונה, הצהובים היו אמורים לארח את הספרדים שקיבלו אישור מיוחד להגיע לארץ בתנאי שישהו בבידוד מוחלט. בתחילה, במכבי קיוו ל-5,000 צופים בהתאם להנחיית משרד הבריאות, הנחיה ששונתה בהמשך ל-2,000 איש, ואמש הוחלט כי אין לערוך אירועים מעל מספר מקסימלי של 100 אנשים.

מכבי ת"א מדורגת במקום הרביעי בטבלת היורוליג, וכבר הבטיחה למעשה את מקומה בטופ 8, דבר שלא עשתה מאז עונת 2014/15. הצהובים שנקלעו למכת פציעות קשה במיוחד העונה, ניצחו 19 משחקים לעומת 9 הפסדים בלבד. בשל ההתרחשויות האחרונות, המשך העונה בסכנה והחלום להגיע לפיינל פור בקלן בחודש מאי, הופך לרחוק יותר יותר.