$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
יורוליג 2023/2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד הפרש
1 ריאל מדריד 0 0 0 0
2 פנאתינייקוס 0 0 0 0
3 מונאקו 0 0 0 0
4 ברצלונה 0 0 0 0
5 אולימפיאקוס 0 0 0 0
6 פנרבחצ`ה 0 0 0 0
7 מכבי תל אביב 0 0 0 0
8 באסקוניה 0 0 0 0
9 אנדולו אפס 0 0 0 0
10 וירטוס בולוניה 0 0 0 0
11 פרטיזן בלגרד 0 0 0 0
12 ארמאני מילאנו 0 0 0 0
13 פאריס באסקט 0 0 0 0
14 ז`לגיריס קובנה 0 0 0 0
15 באיירן מינכן 0 0 0 0
16 הכוכב האדום בלגרד 0 0 0 0
17 וילרבאן 0 0 0 0
18 אלבה ברלין 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארינזה אונואקו בראיון מיוחד: "הייתי יכול לשחק במכבי עד היום"

עונה לביקורת ("היו אחרים שהרוויחו הרבה יותר כסף"), נזכר בבעיות ("זמנים קשים בחדר ההלבשה, היה תסכול") ומהלל את אחיו ("הוא שחקן NBA, אין ספק"). האקס מ-15/16 מדבר

סער שהם
סער שהם  01.03.22 - 14:55

עונת 2015/16 הייתה אולי הטראומתית והנוראית ביותר עבור מכבי תל אביב מאז ומעולם, לפחות מבחינת שיאי השפל החדשים שנקבעו באירופה. הצהובים פתחו את העונה עם גיא גודס שפוטר, מינו את ז'אן טבק, הודחו מהיורוליג, נשרו ליורוקאפ, הודחו גם משם, ובתווך הספיקו לבצע מספר זעזועים בסגל שלא באמת הועילו. אחד השחקנים המזוהים ביותר עם אותה תקופה, הוא ארינזה אונואקו, הסנטר שהגיע בנסיון לעזור מתחת לצבע, אך במקום זאת הפך במהירות למטרה נוחה לחיציי הביקורת ועזב כעבור שלושה חודשים לאחר שלא הצליח להשתלב.

כעת, כעבור שש שנים ולאחר ששם את הקריירה מאחוריו, בעוד זו של אחיו צ'ינאנו, המככב בבני הרצליה, נמצאת רק בתחילתה, ארינזה התפנה להעניק לערוץ הספורט ראיון מיוחד. על הימים ההם בצהוב, הקשיים בחדר ההלבשה, התשובה לביקורת שהוטחה בו והפריצה האדירה של אחיו.

אז ארינזה, איך נראית השגרה שלך בימים האלה?
"אני מאמן כדורסל בבית ספר וזה הולך טוב מאוד. תמיד ידעתי שאני רוצה להישאר בעולם הזה, אבל לא ידעתי שאהיה מאמן. במקביל גם יש לי קו של בגדים ואני מחלק את הזמן שלי בין הדברים. בכל יום יש אימון או משחק ובין לבין אני מכין הזמנות. אני גם עושה אימונים פרטיים לשחקנים".

אתה עוד עוקב אחרי היורוליג?
"אני מנסה לראות את מהלכי המחזור בכל פעם, מן הסתם אני גם משתדל לצפות במשחקים של צ'ינאנו בישראל. האמת שלא מצאתי שידור של גמר הגביע, רציתי לתפוס את זה בשידור חי, אבל כנראה שאהיה חייב למצוא הקלטה של זה".

צ'ינאנו עשה התקדמות גדולה כאן, איך היה לגדול ביחד?
"הוא האח הקטן ביותר במשפחה, אני כבר הייתי בתיכון ובקולג' כשהוא גדל. בכל מקרה היו לי חברים שהיו המאמנים שלו, אז הם תמיד השאירו אותי מעודכן לגבי מה שקורה איתו וסיפרו לי על ההתפתחות שלו".

נתת לו עצות לפני ההחלטה להגיע לישראל?
"אני נותן לו עצות כל הזמן. הוא גדל והפך לעצמו, הוא עובד קשה והכל נראה יותר נוח וזורם, הוא נהדר, הכל מסתדר בשבילו עכשיו בצורה הנכונה".

הרבה לא דמיינו עד כמה דומיננטי הוא יהיה, בשבילך זו בטח לא הפתעה גדולה..
"לא, זאת ממש לא הפתעה. זו רק העונה השנייה שלו באירופה. אתה יודע, בשנה שעברה לפני שהוא עזב את ארה"ב היו הרבה חששות לגביו באירופה, אבל ככה זה - אנשים חוששים לגביך בהתחלה. בסוף הם פגשו אותו במציאות והבינו מי הוא".

אז הוא שחקן ברמת טופ יורוליג ו-NBA?
"כן, הוא שחקן NBA, אין לי ספק בכך, זה קל לראות את זה. אני שמח בשבילו, אני מאושר בעקבות ההצלחה שלו, אבל אני ממש לא מופתע. הוא חד משמעית שייך לשם ומוכיח לכולם שזה מה שהוא".

לאן לדעתך הוא ילך בעונה הבאה? היית ממליץ לו להגיע למכבי ת"א?
"אני לא בטוח לאן הוא ילך בעונה הבאה, בכל מקרה בסיום העונה הנוכחית אנחנו נשב ונראה מה תהיה האופציה שהכי תתאים לו. אני רוצה שהוא יהיה טוב ממני. הקריירה שלו עוד ארוכה ואני מקווה שכשהוא יסיים אותה הוא יהיה מסוגל להגיד שהוא עשה יותר ממני".

איך היית מסכם את התקופה האישית שלך בישראל?
"אהבתי את המדינה הזאת. העונה ההיא הייתה רעה למכבי. הפסדנו, המאמן (גיא גודס), שהייתי איתו בקשר טוב, פוטר, והיו יותר מדי שינויים. בכל מקרה בכל הקשור לישראל עצמה ולתל אביב - זה אחד המקומות האהובים עליי והטובים מבחינתי".

כמה קשה היה להסתגל למועדון כמו מכבי?
"זה בכלל לא היה קשה. הכל התחיל בצורה חלקה אבל אז הפסדנו הרבה משחקים, מה שגרם לכך שעשו הרבה שינויים - לדברים האלה היה קשה להסתגל".

מה הייתה הבעיה?
"אני לא יודע אם יש דבר אחד שאפשר להצביע עליו, אני לא ממש בטוח. בכל מקרה מדובר במועדון טוב, הם דאגו לנו להכל - אין לי שום טענות לגבי העניין הזה. בחדר ההלבשה אלו היו זמנים קשוחים, כל כך הרבה דברים קרו. שחקנים עזבו, מאמנים פוטרו.. הכל קרה סביבנו. זה היה מתסכל מאוד".

באותם ימים הרבה בחרו לבקר אותך, איך הרגשת עם זה?
"לא ממש הרגשתי את זה, אני לא הייתי אחד השחקנים המרכזיים בכל מקרה. היו שם שחקנים אחרים שהרוויחו הרבה יותר כסף ואני הייתי רק תוספת מאוחרת, אני ממש לא מודאג לגבי העניין הזה".

אתה חושב שהיה לך סיכוי הוגן להצליח?
"כן, היה לי. אבל כמו שאמרתי, שינו יותר מדי דברים. בכנות, אני מאמין שאם היו משאירים אותנו כקבוצה שהיינו בהתחלה הייתה לנו עונה טובה יותר מאשר מה שקרה בסופו של דבר אחרי שהזיזו כל כך הרבה דברים. אני זוכר שהם פיטרו את גיא, ואז הביאו את הבחור קרואטי (ז'אן טבק), שרצה שניקח את מה שעשינו בצורה אחת ונעשה את זה בדרך אחרת לגמרי באמצע העונה. זה דבר שמאוד קשה לעשות".

לאחר מכן עברת לפיליפינים, שם היו לך מספרים מפלצתיים..
"כן, גם זכיתי ב-MVP. לא היה לי ספק לגבי השחקן שהייתי, אני מכיר את עצמי וידעתי שאני אשלוט בכל מקום שאגיע אליו".

אז אם העונה ההיא במכבי הייתה יותר יציבה זה היה נראה אחרת?
"לגמרי ככה, אני בכלל מרגיש שאם לא היו כל כך הרבה שינויים באותה עונה הייתי יכול לשחק במכבי עד היום, זה מקום נהדר להיות בו ולשחק תחתיו".

בכל מקרה, נראה אותך בישראל בקרוב? אולי אם צ'ינאנו יגיע לגמר?
"כן, האמת שיכול להיות שאני אצליח להגיע. נכון לעכשיו אני באמצע העונה עם הקבוצה שאני מאמן אבל אם הוא יגיע לגמר אני אנסה לבוא לישראל כדי להיות איתו".