$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
יורוליג 2023/2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד הפרש
1 ריאל מדריד 34 27 7 243
2 פנאתינייקוס 34 23 11 172
3 מונאקו 34 23 11 99
4 ברצלונה 34 22 12 120
5 אולימפיאקוס 34 22 12 117
6 פנרבחצ`ה 34 20 14 135
7 מכבי תל אביב 34 20 14 30
8 באסקוניה 34 18 16 -18
9 אנדולו אפס 34 17 17 16
10 וירטוס בולוניה 34 17 17 -78
11 פרטיזן בלגרד 34 16 18 -20
12 ארמאני מילאנו 34 15 19 14
13 ולנסיה 34 14 20 -96
14 ז`לגיריס קובנה 34 14 20 2
15 באיירן מינכן 34 13 21 -120
16 הכוכב האדום בלגרד 34 11 23 -52
17 וילרבאן 34 9 25 -213
18 אלבה ברלין 34 5 29 -353
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ווילבקין: "לא רוצה שום קשר עם הליגה הישראלית"

הראיון המלא עם ווילבקין: "השופטים בישראל לא הסתכלו עליי כבן אדם"

סער שהם
סער שהם  13.10.22 - 14:02

כארבעה חודשים עברו מאז הרגע ההוא. הרגע בו סקוטי ווילבקין ומכבי תל אביב נפרדו בצורה רשמית. הכוכב הגדול ביותר שעלה לפרקט ביד אליהו בארבע השנים האחרונות, ואחד השחקנים האיכותיים ביותר שהופיעו מול הקהל הצהוב בעידן הנוכחי סיים את הפרק שלו בצהוב-כחול התל אביבי ועבר לצהוב-שחור של פנרבחצ'ה. בשישי הוא יתייצב שוב מול הקבוצה שעמד בראשה למשך תקופה ארוכה במיוחד, בדרך לסגירת מעגל שתהיה משונה למדי.

רגע לפני שזה קורה, ווילבקין העניק ראיון מרתק לערוץ הספורט ודיבר על הכעס בעקבות פיטורי ספרופולוס, העונה הקשה בצהוב, החלפתו בלורנזו בראון, הביקורת העזה על השופטים בליגת העל והגעגוע לתל אביב.

"לשחק נגד מכבי יהיה מוזר", פתח ווילבקין את הראיון, "זה יהיה מוזר עוד יותר כשאגיע לתל אביב אבל זה יקרה רק בסוף העונה. אני לא יודע איך ארגיש אז, אבל כרגע אני מצפה לראות את כל החברים והצוות. אפשר להגיד שזה סוג של סגירת מעגל".

מה הוביל אותך לעזיבה? ספר קצת על הקיץ שהיה
"העונה שעברה הייתה עונה קשה. כשאנשים חושבים על זה אולי הם לא חושבים כמה קשוח היה כי הגענו לפלייאוף, אבל זה הסתיים בצורה קשוחה מאוד בפלייאוף בליגה. הייתי כבר גמור ומותש מנטלית. ניסיתי להיות חבר טוב לקבוצה ומנהיג במצב קשה. אני ואשתי הבנו שזה זמן טוב לשינוי. ידענו שבכל מקרה יהיה שינוי בגלל חוקי המס בישראל ואחרי העונה הקודמת הרגשנו שהצעד הטוב ביותר הוא לעשות שינוי בקיץ. הייתי משוכנע בזה".

יכול להיות שזה גם היה הזמן הנכון לשינוי עבור הקבוצה?
"כן, זה גם היה זמן לשינוי עבור מכבי. אם הייתי נשאר הקבוצה לא הייתה מסוגלת להיבנות מחדש כמו שהיא נבנתה בגלל שעדיין הייתה לה את הזהות שיש כשאני שם. בסוף זה הסתדר בצורה מצוינת גם בשבילי וגם בשביל הקבוצה. עכשיו יש לקבוצה שני שחקנים נהדרים – לורנזו בראון ו-ווייד בולדווין. הבנתי שהתקציב גם גדל, אז זה טוב למכבי ואני מקווה שהם ינצלו את זה".

עכשיו בפנרבחצ'ה אתה תשחק ליד אחד הרכזים הכי טובים באירופה, אתה חושב שזה מצב טוב יותר עבורך מאשר שהיה במכבי לאורך השנים?
"ניק קלאתיס הוא הרכז הכי טוב באירופה. הוא יודע הכל על המשחק והוא בטוח בעצמו, זה מאפשר לי להתרכז יותר בלהיות שוטינג גארד בלבד, זה מאפשר לי גם להשקיע יותר בהגנה וזה משהו שלא היה לי במכבי. לא הייתה לי אנרגיה לשחק הגנה, זה נחמד לחזור לזה. קל לי יותר לשחק כשוטינג גארד, הדבר העיקרי שלי במשחק הוא להיות סקורר אבל כרכז אתה צריך לא רק לקלוע, אלא גם לקרוא את המשחק. קל לי יותר כשיש שם מישהו שהדבר העיקרי שלו הוא למסור, עכשיו אני משחק ליד אחד המוסרים הגדולים בתולדות היורוליג, אם לא הגדול ביותר. זה תפקיד שונה ואני נרגש לעשות את זה".

אתה חושב שבמכבי ת"א היו צריכים להשתמש בך בצורה אחרת?
"אני לא רוצה להאשים מישהו, אני מעדיף לקחת את האשמה עליי. שיחקתי עבור ארבע קבוצות שונות והקבוצה הטובה ביותר ששיחקתי בה הכי טוב הייתה בשנה השנייה שלי במכבי, זו שהופסקה ע"י הקורונה".

אתה חושב על העונה הזו עדיין?
"אני כל הזמן חושב על העונה הזו. זה מצער בגלל שאני חושב שאם העונה הזו הייתה מסתיימת העונות שאחריה היו נראות אחרת. הקבוצה הזו הייתה יכולה לזכות ביורוליג, אני בטוח לגבי זה".

הקשר עם יאניס ספרופולוס נשמר, אני מניח...
"כן, אנחנו בקשר. דיברתי איתו כבר כמה פעמים מאז שעברתי לפנרבחצ'ה. הוא עדיין עוקב אחריי ומאחל לי את הטוב ביותר בפרק החדש שלי. הוא יודע שהעונה הזאת עם דימיטריס איטודיס כמאמן יכולה להפוך למיוחדת. הוא רוצה את הטוב ביותר בשבילי ואני רציתי את הטוב ביותר בשבילו".

ספר קצת על הימים אחרי הפיטורים שלו
"זעמתי כשהוא פוטר. זעמתי באותו יום וגם שבועות קדימה. לא יכולתי לראות את זה מגיע, עם כל הבעיות שהיו לנו בקבוצה זו הייתה הבעיה הקטנה ביותר. אנשים לא רואים מה קורה בתוך הקבוצה והרבה מאשימים אותו וזה פשוט לא הוגן, זה ההיפך מהוגן".

אני מניח שלתחושות האלה הייתה גם השפעה על חדר ההלבשה ועל השחקנים
"אני אדבר בשם עצמי - לתסכול הזה הייתה השפעה. זה השפיע עליי מאוד, זו גם סיבה גדולה להחלטה שלי לא להמשיך בקבוצה".

כיום, כשאתה מסתכל על הקבוצה שנבנתה במכבי לקראת העונה הקרובה - מה אתה חושב עליה?
"העונה הזו היא ניסוי נוסף עבור מכבי. פנרבחצ'ה השתנתה מאוד בקיץ אבל במכבי זה דבר מאוד נפוץ. צריך לראות איך הקבוצה הזו מתחברת, דבר אחד ששונה בקבוצה הזו היא שעכשיו יש להם שני מובילי כדור – בולדווין ובראון, זה יכול להיות טוב בשביל מכבי. אני מצפה ממנה להרבה, אני רוצה שהיא תשחק טוב ותתחבר, אם היא תעשה את זה היא תהיה מאוד מסוכנת. הקבוצה התחילה לשחק טוב, ראיתי את התקציר של המשחק נגד ז'לגיריס, זה היה נראה כמו משחק טוב".

בוא נדבר על לורנזו בראון, זה שאמור להנהיג את הקבוצה אחרי שאתה עזבת. מה אתה חושב עליו?
"לורנזו בראון שחקן אדיר. הוא עושה הכל וכולם יודעים למה הוא מסוגל, הוא הראה את זה גם בספרד. הוא רואה את המגרש ומנהל את המשחק, הוא מייצר מהלכים בשבילו ובשביל חברים שלו, קשה לעצור אותו. הוא גארד גדול וקשה לעצירה כמו שאר השחקנים הטובים ביותר ביורוליג".

אתה תעקוב העונה אחרי הקבוצה? תצפה בדרבי למשל?
"אני לא הולך לראות את הדרבי, אני לא רוצה שום קשר לליגה הישראלית. אני אצפה במשחקים ביורוליג. זו הקלה גדולה שעכשיו חזרתי לקבל כבוד מהשופטים, זה היה דבר אחד שאף פעם לא הבנתי במהלך הזמן שלי בישראל. לא יכולתי להגיד אף פעם מה שבאמת רציתי כשהייתי בישראל, אבל בכל השנים של הקריירה שלי לא נתקלתי בשופטים כל כך חסרי כבוד כמו שהיו בישראל. בכל ליגה ששיחקתי בה לחצתי את הידיים לשופטים, וגם בישראל כך התחלתי".

"כיבדתי אותם, אבל אז הבנתי שהם פשוט לא מכבדים אותי. הלכתי לדבר איתם, לפעמים הם לא הגיבו, לפעמים הם הסתכלו עליי כאילו אני אפילו לא בן אדם. לא הצלחתי להבין את זה אף פעם. אחרי העונה השנייה כבר הזהרתי את השחקנים שהגיעו. אמרתי להם: 'אתם תראו בעצמכם, אתם לא תאמינו עד שתחוו את זה'. עכשיו אני שוב לוחץ ידיים לשופטים, מדבר איתם, צוחק איתם. יש כבוד בסוף היום לא משנה מה קורה, ככה זה אמור להיות וזה משהו ששנאתי כששיחקתי בישראל. אני כנה עכשיו, הייתי חייב להוריד את זה מהלב".

מה לגבי המטרות של פנרבחצ'ה? הן השתנו בעקבות השנים הקשות?
"לא. עדיין צריך לזכות ביורוליג, במיוחד בעקבות כל השחקנים והמאמן שהגיעו. המטרה שלי היא תמיד לזכות ביורוליג, גם במכבי בלי קשר לקבוצה שהייתה לנו. גם עכשיו זה ככה, אנחנו יכולים לעשות דברים גדולים".

עד כמה רחוק מכבי ת"א יכולה להגיע העונה?
"קשה להגיד, אבל אין ספק שהיא יכולה להגיע לפלייאוף. אם אני צריך לבחור אז הייתי רוצה שפנרבחצ'ה ומכבי יגיעו לגמר ופנרבחצ'ה תנצח. זה יהיה התרחיש המושלם".

הרבה אוהדים מחכים לשמוע את מה שיש לך לומר, מה אתה רוצה להגיד להם?
"אוהדי מכבי - אני מעריך את כל הזמן שהיה לנו ביחד, אני מתגעגע אליכם ואני מצפה לפגוש אתכם. הייתי רוצה להגיע לתל אביב מוקדם יותר, אני מחכה ליום בו זה יקרה. אני אלך לאכול בוויטרינה כשאני מגיע לשם, אני מת על כריך העוף".

אפשר לצפות שתחזור מתישהו לישראל ולא כאורח?
"מי יודע, נראה. לתל אביב תמיד יהיה מקום מיוחד בלב שלי".