$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
יורוליג 2023/2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד הפרש
1 ריאל מדריד 0 0 0 0
2 פנאתינייקוס 0 0 0 0
3 מונאקו 0 0 0 0
4 ברצלונה 0 0 0 0
5 אולימפיאקוס 0 0 0 0
6 פנרבחצ`ה 0 0 0 0
7 מכבי תל אביב 0 0 0 0
8 באסקוניה 0 0 0 0
9 אנדולו אפס 0 0 0 0
10 וירטוס בולוניה 0 0 0 0
11 פרטיזן בלגרד 0 0 0 0
12 ארמאני מילאנו 0 0 0 0
13 פאריס באסקט 0 0 0 0
14 ז`לגיריס קובנה 0 0 0 0
15 באיירן מינכן 0 0 0 0
16 הכוכב האדום בלגרד 0 0 0 0
17 וילרבאן 0 0 0 0
18 אלבה ברלין 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משוואת ה-NBA והמעמד בסגל: האם פנרבחצ'ה טובה לים מדר?

הרכז רשם את אחד המעברים היותר מסקרנים שנראו בכדורסל הישראלי. כסף גדול ומטרות מוצהרות בצד אחד, לעומת שיפור בהיררכיה ומקום מבוסס מן העבר השני. הצביעו בסקר

סער שהם
סער שהם  12.07.23 - 11:10

ים מדר רשם את אחד המעברים המסקרנים שידע הכדורסל הישראלי לאורך כל שנותיו, כאשר כפי שנחשף בערוץ הספורט, החליט לעזוב את פרטיזן בלגרד, ולחתום בפנרבחצ'ה. כעת, עולה השאלה - האם זו ההחלטה הנכונה מבחינת הרכז הישראלי הצעיר?

בעד המעבר
פנרבחצ'ה אמנם נמצאת בשנים לא פשוטות ביורוליג ורק החלה את תהליך ההתאוששות שלה תחת דימיטריוס איטודיס, אך אין ספק שמדובר במועדון עם שאיפות ויכולת השקעה גבוהים בהרבה מפרטיזן. מדר היה נגיעה מהפיינל פור ביחד עם החבורה מבלגרד בעונה החולפת, אך גם הוא בוודאי יודע שלאחר עזיבת דאנטה אקסום ומתיאס לסור יהיה לא פשוט לשחזר את שקרה ב-22/23.

בפנר, לעומת זאת, מצפים לשוב למעמד הגדול של אירופה כבר בשנה הקרובה. קשה לקבוע אם למדר בהכרח יהיה פשוט יותר להגיע לפיינל פור עם פנר מאשר עם פרטיזן, אך כן ניתן להגיד שעל הנייר המשימה הזו אמורה להיות קרובה יותר להשלמה דווקא עם הקבוצה הטורקית.

בנוסף, פנרבחצ'ה נמצאת כעת בקיץ משונה למדי בו היא אמנם תשמור על רוב הקו הקדמי שלה אך צפויה לשחרר את הרכז הוותיק ניק קלאתס כשגם קארסן אדוורדס יעזוב לטובת באיירן מינכן. גם טיילר דורסי מתנדנד בקו האחורי, אבל בין אם ישאר או שלא, נראה שלמדר יהיה מקום להיכנס ברוטציה. פנר צפויה להביא לצידו גארד בעל שיעור קומה, אבל בינתיים לפחות נדמה שהטורקים בונים על להעניק למדר נתח דקות סביר לכל הפחות.

גם מהמובן הכלכלי אסור להתעלם. לפי הדיווחים הטורקים מציעים למדר כסף גדול בהרבה מזה שהוא מרוויח בפרטיזן, מה שבוודאי דחף אותו אל עבר הסיכום.

נגד המעבר
כשמדברים על התהליך שים מדר עובר בשנים האחרונות חשוב לזכור דבר אחד - המטרה הראשית והמוצהרת שלו היא ברורה - להשיג חוזה בבוסטון סלטיקס שמחזיקה בזכויותיו ב-NBA. מדר יכול גם להפוך לשחקן משמעותי ביורוליג, אך לפני הכל הליגה הטובה בעולם היא זו שככל הנראה עומדת לנגד עיניו, ובמובן הזה נדמה שמפרטיזן יהיה לו פשוט יותר לעשות את המעבר. מדר כעת נכנס לעונה קריטית במובן הזה, ואם היה נשאר בפרטיזן היה יכול להמשיך את מגמת השיפור. כעת, בפנרבחצ'ה הוא ייאלץ פעם נוספת להוכיח את עצמו. מדובר ב'הימור' שעשוי להתברר גם כמשתלם, אבל ההחלטה הבטוחה יותר מהבחינה הזו הייתה הישארות בפרטיזן.

מדר היה יכול להגיע לעונת 2023/24 לאחר שתי עונות מבחן שעבר בהצלחה מרובה תחת ז'לקו אוברדוביץ', ולהנות מקרקע יציבה לקפיצת מדרגה נוספת. האמון שלו עם המאמן האגדי כבר נבנה, הוא זכה לשבחים לאורך כל העונה החולפת ועל אף לא מעט סדרות חינוך במהלכן יובש על הספסל, הצליח לרשום גרף שיפור גדול בדרך לזכייה בתואר השחקן הצעיר של העונה ביורוליג.

למדר הייתה הזדמנות להגיע לעונה שלישית בפרטיזן לאחר שהוא כבר מרגיש בנוח עם שקורה סביבו, וכשהוא נהנה מעלייה משמעותית במעמד שלו בעקבות עזיבת דאנטה אקסום לדאלאס מאבריקס. פרטיזן התכוונה להעניק למדר מעמד גבוה יותר בהיררכיה, ככל הנראה גבוה יותר משפנרבחצ'ה יכולה להציע.

בסופו של דבר, מדר החזיק בחוזה לעוד עונה אחת בפרטיזן, ואם היה משלים אותה סביר להניח שעדיין היה יכול למצוא את עצמו משתדרג לחוזה גדול (אולי אפילו יותר מזה שמוצע לו עכשיו). מדר היה יכול לקחת עונה נוספת בה הוא מתפתח תחת הידיים של אוברדוביץ', אך במקום זה נראה שהוא בחר לקחת הימור ולעבור לתחנה הבאה.

בסופו של דבר רק בדיעבד נדע האם הבחירה הזו הייתה נכונה או פחות, ובינתיים זה הזמן שלכם לקבוע. הצביעו בסקר >>