יותם הלפרין: "לא הצלחנו לעצור אותם, חסר לנו כוח"

הפועל ירושלים גררה את חימקי לשתי הארכות, לפני שנכנעה 87:80 במלחה. קיצ'ן: "פתאום נגמר לנו הדלק". גרינברג: "אני גאה בשחקנים, אנחנו מתחילים להתחבר". כדיר: "היה טירוף"

רועי גלדסטון  30.10.13 - 21:51
תחילת כתבה

זה היה קרוב לאחת הסנסציות הגדולות שהיו לקבוצה ישראלית באירופה, אבל בסוף זה לא הספיק. הפועל ירושלים חזרה מפיגור 11 נקודות מול חימקי מוסקבה החזקה, גררה את הרוסים לשתי הארכות ובסיום מאבק אדיר נכנעה 87:80 במלחה.

"היה חסר טיפה כוח, הקאמבק שלנו לקראת הסיום הראה משהו על הקבוצה שלנו", סיכם יותם הלפרין. "חבל, כבר היינו בהארכה הראשונה כמה דקות לסוף ביתרון והיה מומנטום קטן".

"חימקי קבוצה מצוינת, אני מכיר אותם עוד מהתקופה ברוסיה, עם אותו מאמן ואותה השיטה", סיפר הגארד הישראלי. "יש להם כמה חבר'ה שהם קלעים ברמה מאוד גבוהה עם אחוזים טובים, לא הצלחנו לעצור אותם. שלשה אחת אולי הייתה יכולה לשנות הסיפור".

"אני מרגיש מצוין בלי קשר לכדורסל", סיפר הלפרין. "מהשניה שהגעתי ההנהלה דוחפת את כולנו. אני מאחל לכל ספורטאי בעלים כמו שלנו. כיף לשחק פה ויש אנרגיות מצוינות. מעריכים את העבודה שלנו. גם במשחק הקודם באירופה מול סופיה ארט היה מצוין, אני מאמין שהוא תוך יום-יומיים הוא יחזור לכושר שאנחנו רוצים".

"כולם בקבוצה שיחקו חזק, אבל לצערי זה לא הספיק לניצחון", הודה דרווין קיצ'ן. "נלחמנו וכפינו הארכה. היינו צריכים להמשיך, אבל פתאום נגמר לנו הדלק. בהארכה השניה הם ביצעו מהלך אחרי מהלך והשיגו את הניצחון".

על הפוזשן האחרון שהיה יכול לגמור את המשחק אמר הגארד: "ניסיתי לתקוף את הסל ולהגיע לעונשין. זה לא הסתדר, אז עליתי לזריקה. זה הרגיש די טוב כשזה יצא מהיד שלי, אבל החטאתי. הייתה זריקה טובה. אחר כך הייתה לנו עוד הזדמנות לנצח, אבל לא הצלחנו לבצע מספיק מהלכים טובים".

"הם קבוצת שלוש מעולה. ניסינו למנוע מהם את הקליעות, אבל לא הצלחנו לעשות את זה", ניתח בראד גרינברג. "השחקנים שלנו שיחקו חזק וטוב, אבל הפעם זה לא הספיק. היה לנו חצי שני טוב במיוחד בהתקפה, אנחנו מתחילים להתחבר ואני גאה בשחקנים. לחימקי יש יותר עומק משלנו, הקבוצה היותר טובה ניצחה".

"זה מאוד מאכזב", הוסיף אלישי כדיר. "שיחקנו נגד קבוצה טובה ועמדנו איתם טוב. הייתה אווירה מטורפת במלחה ונהנינו מכל רגע. מאכזב להפסיד משחק כזה אחרי שתי הארכות, אבל אנחנו בשבוע מאוד עמוס וחייבים כבר לחשוב על המשחק הבא. בהרבה חלקים שיחקנו טוב ונראינו כמו קבוצה, מול יריבה טובה שקולעת פנטסטי מחוץ לקשת. אנחנו שמחים שהיה צמוד, אבל כמובן מאוכזבים שזה נגמר לטובתם".