המלון לא טוב לה: חימקי הגישה תלונה נגד חיפה

הרוסים פנו לפיב"א כנגד האלופה. הסיבה: תנאי הלינה בעיר לא לרוחה

אסף אקרמן
אסף אקרמן  21.01.14 - 18:25
פיב"א תגיב נגד חיפה? פרנקו (צילום: אלן שיבר)
פיב"א תגיב נגד חיפה? פרנקו (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

לזה היא לא ציפתה: חימקי מוסקבה הגישה תלונה לפיב"א נגד מכבי חיפה על הסדרי הלינה הצפויים לה במשחק בין השתי הקבוצות בארץ ב-19 בפברואר. לאתר ערוץ הספורט נודע כי הקבוצה הרוסית ביקשה מהנהלת האלופה להזמין לה מלון אחר בעיר - בעל תנאים גבוהים יותר - אך חיפה סירבה בטענה שכל הקבוצות המגיעות לשחק נגדה ישנות באותו המקום, איתו קיים הסדר קבוע.

המחלוקות בין הקבוצות, אגב, החלו עוד בהתמודדות ברוסיה. בגלל העלות הגבוהה של מלון במרכז מוסקבה, נאלצה מכבי חיפה לישון במלון הרחוק כמעט 3 שעות נסיעה מהאולם במשחק שהיה ברביעי האחרון - בו היא הובסה 87:48 לחימקי.

המרחק הגדול הנ"ל הביא איתו גם ויכוח פנימי: סגן היו"ר, ארנון שירן, והמנהל, איתן נח, החליפו צעקות משום שלא הסכימו על שעת יציאת הקבוצה מהמלון לכיוון האולם ביום המשחק. נח דרש לצאת 3 שעות לפני ושירן הודיע לו כי "הוא קובע את הדברים", וכולם יעזבו את המלון חצי שעה מאוחר יותר על מנת השחקנים יוכלו לנוח. "היחסים בינינו מצוינים, לא תמיד מסכימים על הכל", הגיב שירן לחילוקי הדעות מול נח. "לא היה שום דבר חריג. לא יודע על התלונה של חימקי. הם רצו מלון אחר והזמינו לעצמם וזה לגטימי בין קבוצות שרגילות לפעמים לתנאים שונים".

בתוך כך, חיפה תתמודד מחר (רביעי) מול סיינה במשחק השלישי בשלב השני של היורוקאפ. כרגע הירוקים מחזיקים במאזן של ניצחון אחד והפסד אחד, והם חייבת לנצח את האיטלקים ברוממה כדי לשמור על סיכוי להעפיל לשלב ההצלבה. בצוות המקצועי היו מרוצים מאוד מהחזרה של מורן רוט בניצחון הגדול על הפועל אילת בו שיחק 27 דקות וקלע 10 נקודות.

"אנחנו מצפים למשחק מאתגר", אמר דני פרנקו לאתר ערוץ הספורט, וניתח את היריבה: "סיינה היא אלופת איטליה והיא קבוצת יורוליג בכירה ומנוסה מאוד. יש לה יכולת קבוצתית גבוהה בשני צידי המגרש, אבל עם דחיפה של הקהל שלנו ננסה להשיג ניצחון יוקרתי".

דוד קוביאן הוסיף: "זה משחק חשוב מאוד בשביל שתי הקבוצות. בשלב הזה אין הרבה מקום לטעויות. אנחנו צריכים לשחק כמיטב יכולתנו בשני צידי המגרש כדי להשיג את הניצחון".