"אירוע מכונן". הפועל י-ם בדרך לקרב על יותר מתואר

חומסקי נענה לבקשת האוהדים לדרבן את הזרים, קטש והלפרין צפו בווידאו של המשחק הראשון בארנה ואואנס, תומאס ובאטלר תפסו תנומה. בדרך לטנריף עם מחזיקת הגביע

רועי כהן, שליח ערוץ הספורט לטנריף  02.04.19 - 10:38
תחילת כתבה

"משחק שיזכרו אותו" - A game to remember - זה היה הנרטיב סביב אותו גמר היסטורי של הפועל ירושלים נגד ריאל מדריד בגמר גביע יול"ב ב-2004. 15 שנה אחר כך, הפועל ירושלים מגיעה לעוד רגע כזה, עוד משחק שרוצים לזכור. משחק שמוגדר על ידי אנשי הקבוצה כ"אירוע מכונן": לא עוד משחק, לא עוד תוצאה שצריך לשמור עליה. זה עדיין לא משחק על תואר, אבל, כנראה, שהפרס המובטח - אירוח הפיינל פור של ליגת האלופות - נחשב אפילו ליותר מתואר.

עם תחושת הטקסיות הזאת ירושלים נחתה אמש (שני) במדריד, לשהייה לילית לפני ההמראה היום לטנריף. כמו בכל קרב אגדי, מעט מאוד נשארו מאחור. רק כמה עובדים בודדים של המועדון נותרו בארץ, וכמעט כל אנשי המועדון, יחד עם כמה עשרות אוהדים, כבשו שתי טיסות בדרך למדריד, אחת של אל על, זאת של השחקנים והצוות, השנייה של אייר אירופה.

לשחקנים לא היה הרבה זמן לשיטוטים מיותרים בדיוטי פרי. ג'יימס פלדין ודשון באטלר חיפשו ארוחת צהריים זריזה, והפור נפל על דוכן פאסט פוד בשם הסמלי "רד הוט", עם מיתוג ששואב השראה מקאנטקי פרייד צ'יקן ומחירון שלא יבייש פיצוצייה שפתוחה בשבת. בפינה אחרת, כמה מטרים משם, כמה אוהדים ביקשו מהבעלים, אייל חומסקי, להקליט ברכה באנגלית שנועדה לדרבן את השחקנים הזרים. חומסקי, כהרגלו, נתן הופעה נחושה משל היה ברבע השלישי בארנה, צורח על השופט להפוך שריקה לעבירה בלתי ספורטיבית.

עם העלייה למטוס השחקנים לא שכחו לברך את תומר לוינסון הצעיר, שבבוקר שלפני הטיסה עוד הספיק לעבור בהצלחה טסט ראשון. לחבריו הוא סיפר שהוא עבר למרות שהבוחן "דפק לו ברקס", תרחיש שבירושלים מוכנים לחתום עליו גם נגד טנריף, אחרי משחק ראשון שלא ממש הזניק אותם קדימה.

הטיסה עצמה לא היתה מלאה, וכשג'וש אואנס, טיישון תומאס ובאטלר זיהו את ההזדמנות, הם מיהרו לחלק האחורי של המטוס כדי להשתלט על שלישיות ריקות של כיסאות, בשביל עוד כמה שעות של תנומה. בקדמת המטוס, עודד קטש ויותם הלפרין הוציאו לפטופים, אבל לא בשביל בינג' בנטפליקס כמו כל שחקן שלא ישן, אלא בשביל התייעצויות מקצועיות ומבט נוסף על המשחק הראשון בין הקבוצות בארנה.

מה שעשוי להיות סוג של אקס פקטור הוא, ככל הנראה, חזרתו של יוגב אוחיון. בקבוצה עשו מאמצים כדי לקבל את היכולת של לפני הפציעה מהגארד. זה שחזר לכושר קליעה, לביטחון עצמי ולניהול משחק שקט. מנגד, נראה שכריס ג'ונסון לא מחלים מהפציעה הקשה שעבר ולא צפוי להיכלל בסגל.

הפרש השעות בין טנריף לישראל עומד על שעתיים, וב-22:00 שעון ישראל (20:00 שעון מקומי), ירושלים תערוך אימון מסכם באולם סנטיאגו מרטין. עוד לפני כן, השחקנים יעברו תדרוך וידאו נוסף ויזכו למנוחת צהריים.