המסר של קטש לשחקנים והזכרון הכואב של בראון

למרות היתרון המזערי, בי-ם אופטימיים לפני גומלין האלופות מול טנריף. המאמן ביקש להתמקד "בדברים הקטנים", הגארד סיפר על האכזבה מלפני שנתיים ומתי יחזור ג'ונסון?

רועי כהן, שליח ערוץ הספורט לטנריף  03.04.19 - 16:21
תחילת כתבה

"תראה מה זה. מאמן בכיר, מאמן נבחרת ישראל, ותראה מה הוא עושה". עוזר המאמן, יונתן אלון, אולי כבר לא ממש מופתע, אבל שחקני הפועל ירושלים היו צריכים לתת מבט נוסף כדי להבין. התור לצ'ק-אין לטיסה ממדריד לטנריף, אותה יפגשו הערב ב-21:30 בגומלין רבע גמר ליגת האלופות, לא זז. ואז הגיע עודד קטש, ידיו עמוסות בכוסות אספרסו, והתחיל לחלק קפה לכל דורש.

  • 21:30 ב-5PLUS: טנריף מול הפועל י-ם בגומלין רבע גמר ליגת האלופות

בינתיים בדלפקי הקבלה בחברת אייר אירופה חשבו שזה הגיוני וסביר להחזיק צוות של שני פקידים כדי לקלוט קבוצה של כמעט 50 איש. מנהל הקבוצה, דיוויד בסן, ניסה לפתור את הבעיה. "קן יו פליז ברינג מור פיפל טו דה צ'ק אין?", ביקש מהפקיד, שלא התבלבל, הסתכל על בסן וענה בפרצוף רציני: "נו". שירותיות נוסח ספרד.

כריס ג'ונסון, שנדמה שהעונה בילה יותר זמן על מיטת הטיפולים מאשר על הפרקט, לא ישחק, אבל בכל זאת יצא לנסיעה עם חבריו. "אני מקווה שאחזור בקרוב", אמר, כשהאכזבה ניכרת על פניו, "אני לא 100 אחוז כשיר, אין טעם להסתכן". ג'ונסון, כך מספרים בקבוצה, לא יודע מה זה לא להתאמן או לשחק בצורה לא אינטנסיבית, כל אימון ב"פול כוח". זו כנראה הסיבה שבגללה הוא נפצע לא מעט, ובירושלים בטוחים שאיתו התמונה היתה יכולה להיות אחרת, אולי עם יתרון משמעותי יותר לקראת הגומלין.

אבל חוסר ביטחון זה הדבר האחרון שאפשר לזהות אצל המשלחת האדומה. כל איש צוות, כל שחקן, כולם משוכנעים שהמסע הזה יסתיים בניצחון. חלק מאנשי הצוות אף סבורים שהניצחון ב-2 נקודות הפרש עדיף על הפרש חד ספרתי גבוה יותר, כי במצב כזה הלך הרוח הוא שהתוצאה היחידה שתתקבל היא ניצחון, ולא להסתפק ביתרון שברירי שגורם לשחקנים לחשוב שיש מרווח לטעויות.

מזג האוויר שקיבל את פני הקבוצה לא אופייני במיוחד לאיים הקנאריים: גשום, אפרורי וקריר. אבל כשהשחקנים שוחררו לכמה שעות חופשיות, השמש יצאה ויופיו של האי החל לבלוט החוצה. הקבוצה הגיעה לאימון המסכם באולם הסנטיאגו מרטין כשניידת משטרה מלווה אותה, ומחוץ לאולם עצמו ממתינים שוטרים חומשים ברובי סער. בכל זאת, קבוצה ישראלית, והמשטרה לא רוצה לקחת סיכונים.

האימון עצמו היה אינטנסיבי למדי. עודד קטש דחק בשחקנים לשמור על הפשטות בהתקפה וחזר על המנטרה: "משחקים גדולים מנצחים בדברים הקטנים". בדרך החוצה מהאולם, ג'ייקובן בראון הבחין בתמונות קיר ענקיות שמעטרות את מסדרונות האולם, ועליהן תיעוד הזכייה של טנריף בליגת האלופות לפני שנתיים. "אני זוכר את העונה הזאת", סיפר, "הודחתי עם קרשיאקה ברבע הגמר רק בגלל ששחקנים שלנו ושל ונציה הלכו מכות. היינו מרחק נגיעה מפיינל פור. הפעם זה חייב להסתיים אחרת".