פעם שלישית גלידה: חולון פותחת עונה אירופית

הסגולים יתחילו קמפיין נוסף, אנקרה ממתינה. המטרה: טופ 16

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  14.10.19 - 13:58
תחילת כתבה

הפועל חולון תפתח מחר (שלישי) ב-19:45 את קמפיין ליגת האלופות זו השנה השלישית ברציפות. אלא שכבר במחזור הראשון, הקבוצה של שרון דרוקר תיתקל במשוכה גבוהה במיוחד, בדמותה של טורק טלקום אנקרה הטורקית.

עבור חולוניה, לפחות בשלב הראשון של העונה - אירופה היא המטרה המרכזית. אחרי שתי עונות בהן לא הצליחה להעפיל לשלב 16 אחרונות במפעל של פיב״א, העונה - כך לפי הבעלים, שלמה אייזיק - ההצלחה האירופית קודמת לכל.

זה יהיה המשחק הרשמי הראשון העונה של חולון עם חמישה זרים, זאת לאחר שבשני מחזורי הפתיחה נאלץ דרוקר לרשום ארבעה בלבד, בשל העובדה שלא הושג סיכום מול המנהלת בנוגע לקנס מופחת על רישום של חמישה. גיא פניני, שחזר לאימונים, לא צפוי לשחק מול אנקרה, אבל עשוי להיכלל בסגל בשבת מול גלבוע/גליל.

אנקרה הגיעה לישראל בשעות הצהריים ותערוך בערב אימון מסכם בהיכל בחולון. הקבוצה הטורקית מגיעה אחרי ההפסד לפנרבחצ׳ה בליגה, אך על פניו נראית כמו אחת הקבוצות החזקות בבית. היא מחזיקה בסגל עמוק ואיכותי, כאשר השחקנים הבולטים הם הפורוורד הקנדי הנפלא קייל וילטייר, הגארדים האמריקאים אר.ג׳יי האנטר וניק ג׳ונסון וכן הסנטר הצרפתי הענק מוסטפה פול, המתנשא לגובה 2.18.

מלבד חולון ואנקרה, בבית א׳ נמצאות שש קבוצות נוספות, כאשר המטרה היא לסיים באחד מארבעת המקומות הראשונים המקנים כרטיס לשמינית הגמר. מנרסה (ספרד), ססארי (איטליה) ושטרסבורג (צרפת) נראות על הנייר כיריבות העיקריות, כאשר את הבית השלימו שתי עולות מהמוקדמות: ליטקאבליס (ליטא) וטורון (פולין).