קטש: "אנחנו סומכים על פלדין בכל מצב"

מאמן הפועל ירושלים החמיא. בריימו: "ברור שמוכנים למכבי"

רועי כהן
רועי כהן  23.10.19 - 21:35
קטש. (אלן שיבר)
קטש. (אלן שיבר)
תחילת כתבה

זה היה קשה מאוד, אך בסופו של דבר הפועל ירושלים יכולה להיות גאה בעצמה, אחרי שניצחה 78:85 את אא"ק אתונה, שמרה על מאזן מושלם מתחילת העונה וצלחה את הבכורה הביתית בליגת האלופות של פיב"א.

המאמן המנצח, עודד קטש, הסביר בסיום מה הביא את הניצחון: "ההגנה שלנו בסופו של דבר. לא שמרנו טוב במחצית הראשונה ולא היינו מספיק אגרסיביים. לא השתמשנו בעבירות שלנו כמו שצריך ודיברנו על זה. עדיין לא ביצענו עבירות גם ברבע שלישי, והם קלעו באחוזים מטורפים. חשוב מאוד לא לאבד את הראש, זה מנע מאיתנו לרוץ במחצית הראשונה והם קבוצה מסוכנת".

קטש נשאל מה המשחק הזה היה שונה ממשחקים אחרים, והשיב: "לא הייתי מייחס את הסלים במחצית הראשונה לרמת ביצוע מאוד גבוהה, צריך לתת לאא"ק קרדיט עם שומר אדיר כמו סנט רולס, שלקח לנו שלושה רבעים כדי להתאים את עצמנו אליו. פלדין? אנחנו סומכים עליו כל מצב ולא משנה האחוזים שלו, והוא יודע את זה. ההערות שיש לי לג'יימס הן אותן הערות, אם הוא עושה 0 מ-9 או לא סוגר לריבאונד".

ביום ראשון, ירושלים תתארח בהיכל מנורה מבטחים לקרב צמרת נגד מכבי תל אביב, אך המאמן אמר: "תן שנייה להירגע, להתאושש. אני גאה בשחקנים שלי".

ג'יימס פלדין, שהיה הקלע המצטיין עם 19 נקודות, אמר: "היה קשוח, אני מרגיש שהייתי שם בכל המחצית השנייה. לא יודע כמה דקות שיחקתי. היינו די למטה, המאמן לקח פסק זמן וחשבנו שהם יתחילו להחטיא. לנגפורד אחד הקלעים הטובים במפעל וידענו שנצטרך לעצור אותו. זה משחק קשוח ויש יריבות".

סולימאן בריימו, שהוליך הוליך ריצת 1:15 בדקות הסיום, התייחס גם הוא למשחק ההגנה: "המאמן עשה לנו התאמות ולמזלנו, היו להם החמצות וניצחנו. ברור שאנחנו מוכנים למכבי ת"א, יריבות זו יריבות. אנחנו קבוצה טובה והולך לנו טוב עכשיו, ואנחנו צריכים להמשיך במומנטום".