"המשחק הכי גרוע שלנו": דאגה בירושלים מההפסד

אחרי שאיבד את המאזן המושלם, קטש התפנה לסכם: "יש עוד הרבה לתקן, נצטרך להחזיר במקומות אחרים". זלמנסון, שהרשים למרות מיעוט הדק', הוסיף: "לא קל, אבל לא נתעכב"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  13.11.19 - 07:19
תחילת כתבה

כנראה שזה היה צריך לקרות מתישהו: הפועל ירושלים ספגה אתמול (שלישי) הפסד בכורה בליגת האלופות של פיב"א, 81:75 לפו אורטז בצרפת, וירדה למאזן של 4:1 במפעל. "לפחות בליגת האלופות, זה היה המשחק הכי גרוע שלנו", הודה עודד קטש בסיום.

ירושלים הסתמכה על ההתקפה שלה עד כה בקמפיין האירופי, אבל אתמול משהו חרק במכונה המשומנת שנבנתה בבירה. 6 מ-25 לשלוש (24%) זה נתון לא אופייני לירושלים של העונה, בטח ובטח שלא יחס אסיסטים-איבודים שלילי (16 איבודים מול 14 אסיסטים בלבד) - וכל אלו הובילו ל-75 נקודות בלבד, רחוק שנות אור מהממוצע העונתי של 92 נקודות בליגת האלופות.

"לא אהבתי איך שהתחלנו את המשחק ואיך שהוצאנו לפועל דברים בהתקפה", הסביר קטש. "לא נכנסנו טוב לשטף ההתקפי שלנו ולא הגבנו טוב לאגרסיביות שלהם. יש לנו הרבה מה לתקן, עכשיו נצטרך להחזיר את ההפסד הזה במקומות אחרים".

דווקא חלק מה"באנקרים" של ירושלים העונה לא היו במיטבם אמש. ג'יימס פלדין סיים עם 7 נקודות בלבד, תמיר בלאט היה ביום קליעה בינוני (2 מ-7 מהשדה) ואיבד כדור קריטי בסיום, וגם לטיישון תומאס (7 נקודות) וסולימאן בריימו היו ערבים טובים יותר. עם זאת, קטש הלך איתם בדקות הסיום, למרות שדווקא אתמול ייתכן שהיו לו פתרונות טובים יותר.

בר טימור שיחק 4 דקות ו-26 שניות ברבע הראשון - הוא קלע 6 נקודות, אבל הורד לספסל בפתיחת הרבע השני ומאז לא דרך על הפרקט. גם עידן זלמנסון היה פנטסטי עם 12 נקודות ב-6 מ-6 מהשדה - אבל קיבל רק 12 דקות, כשהוא רואה כמעט את כל הרבע האחרון מהספסל. בירושלים תהו למה במשחק כזה, שבו חלק גדול מהשחקנים היו ביום לא טוב - דווקא מי שכן היה טוב - לא שיחק מספיק.

זלמנסון סיכם: "זה הפסד לא קל. לא הגענו מוכנים מנטלית, הם היו יותר אגרסיביים מאיתנו. זה לא כיף להפסיד ככה, אבל נלמד מהמשחק הזה ונתקדם קדימה, יש לנו עכשיו משחק מאוד חשוב נגד הפועל תל אביב בגביע. כמו שאנחנו לא חוגגים יותר מדי אחרי ניצחונות, ככה לא נתעכב יותר מדי אחרי הפסדים".