הסיכוי גדל: חולון פועלת לאירוח הפיינל-8

משרד הספורט יסייע במימון האירוע בישראל, בפיב"א יסכימו?

עמרי מנהיים ורועי כהן  05.04.21 - 18:45
תחילת כתבה

הפועל חולון ממשיכה במאמצים הגדולים למציאת מקורות מימון שיאפשרו את קיומו של הפיינל 8 של ליגת האלופות של פיב"א בהיכל טוטו. לאחר שפנה למנכ"ל ליגת האלופות, פטריק קומינוס, באופן רשמי, היום (שני) המשיך ראש העיר חולון מוטי ששון במאמציו - ופנה לשר התרבות והספורט חילי טרופר בבקשה לסייע להביא את האירוע היוקרתי לעיר.

לאחר מכן נודע כי משרד הספורט נכנס לעובי הקורה והודיע לאיגוד הכדורסל כי יעשה מאמץ להעמיד סיוע כספי כדי לקיים את האירוע בישראל. במשרד רואים חשיבות גדולה לסייע לקבוצות שהן לא רק הקבוצות הגדולות ביותר בספורט הישראלי, וכפי שסייעו לאירוח פיינל פור היורופקאפ בתל אביב (בהשתתפות עירוני נס ציונה), מתכוונים לעשות כן גם עבור חולון.

"בעקבות ההעפלה ההיסטורית של הפועל חולון לרבע גמר ליגת האלופות בכדורסל, אבקש את סיועך בקידום האירוע בחולון", כתב ששון לשר הספורט. "ישראל היא מדינה של כדורסל, לא כל שכן חולון. אין לי ספק, כי היכל טוטו חולון הוא המקום לארח את הפיינל אייט שכן מתקן הכדורסל שלנו הוא מהמתקדמים באירופה. ההיכל הוקם בהשקעה של למעלה מ-160 מיליון שקלים, כשסביבו מתחם הבילוי והקניות לה פארק".

"הודות למבצע החיסונים הישראלי, כל אירוע בין-לאומי מסוג זה, שיתקיים בהיכל טוטו חולון - עם אלפי אוהדים מהטובים באירופה - צפוי להיות מרגש ובלתי נשכח. לידיעתך, פניתי אתמול גם למנכ"ל ליגת הכדורסל בפיב"א פטריק קומינס במכתב שבו ביקשתי ממנו לקדם את הנושא והזמנתי אותו לשוחח בהקדם כדי לדון בדרכים לסייע בהבאת האירוע לעירנו. אודה לך על סיועך בכל דרך", סיכם ראש העיר.

גם שר המודיעין אלי כהן, שהוא תושב חולון ואוהד הפועל חולון, פועל על מנת לסייע וכבר שוחח עם השר טרופר בנושא. ההחלטה הסופית אמורה להתקבל ביומיים הקרובים, כשבשיחות בין הצדדים הובטח למועדון לעשות כל שניתן כדי שהמשחקים יתקיימו בהיכל טוטו בחולון.