הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עדיין במאבק: הפועל י-ם ממשיכה להאמין

אחרי הניצחון על סטאל, האדומים מהבירה נשמו לרווחה, אבל לא השלו את עצמם: הפגמים על המגרש, משחק הפנים הלא קיים והתסריט הקשוח להמשך הדרך. ווילי וורקמן: "הראינו אופי"

רועי כהן
רועי כהן  11.11.21 - 08:18

נושמת, אבל לא בכוחות עצמה. הניצחון אמש (רביעי), 76:83 על סטאל אוסטרוב השאיר את הפועל ירושלים בחיים בליגת האלופות, אך כדי להבטיח מקום בפליי אין, היא תצטרך תסריט שהוא אמנם לא דמיוני, אך גם קשה ובעיקר ללא שליטה אמיתית שלה על המצב.

סדר בבלאגן: ירושלים ממוקמת כעת במקום הרביעי עם מאזן 1-3 שזהה למאזן של סטאל, אך הפולנים מחזיקים ביתרון בגלל הניצחון בהפרש גבוה יותר. במאבק מול סטאל, ירושלים תצטרך שהפולנים ימעדו לפחות פעם אחת מתוך שני משחקי הבית האחרונים שלהם - נגד מנרסה וקרשיאקה, ושהיא תנצח משחק אחד יותר מסטאל.

אלא שישנה חזית גם מול הטורקים. הפסד של קרשיאקה לירושלים במחזור הבא, והפסד נוסף לפולנים, יעמיד אותן במאזן של 2-4, ואם ירושלים תנצח את מנרסה ואת קרשיאקה בהפרש של 3 נקודות ומעלה - האדומים הם אלו שיעפילו על חשבון הטורקים, בלי קשר לתוצאות של סטאל, וזה אפילו יכול לקרות מהמקום השני שמבטיח ביתיות בסדרת הפליי-אין.

לחיות מכוער. ירושלים ניצחה אתמול במשחק שבו היא הפגינה לראווה את מלוא הפגמים שבה: משחק הפנים לא קיים בשום אספקט, וההתקפה הירושלמית מסתכמת בחדירות או שלשות. האדומים לקחו כמות שלשות וזריקות מ-2 זהה - 33 במספר, אך בזמן שמהשדה דווקא דייקו ב-60% לא רעים, מעבר לקשת זה נראה רע עם 9 שלשות בלבד (27.5%). ושימו לב לנתון הבא: ירושלים לקחה רק שתי זריקות שהן לא מאזור הצבע או מהשלוש - וקלעה את שתיהן. ואם זה לא מספיק, השחקנים של יותם הלפרין השאירו לא פחות מ-8 נקודות על הקו.

על כל הפגמים הללו ירושלים מצליחה לחפות, בינתיים, עם המון אנרגיות ודחיפה של הקהל. בבירה לא משלים את עצמם שזה יחזיק מעמד לאורך זמן: "אין ספק שאנחנו לא מאוזנים מספיק, חסרים לנו שחקנים בכמה עמדות״, אמר יותם הלפרין, ״עוד יהיו משחקים שדברים לא יעבדו, הפגמים האלו יכולים לפגוע בנו ואנחנו נעשה מה שצריך כדי לתקן אותם. איתי שגב מחפה על חלק מהפגמים האלה, הוא לא השחקן הכי מוכשר אבל הוא רוצה יותר מכולם".

ווילי וורקמן הוסיף: "מחצית שנייה טובה שלנו ומלאת אנרגיות. להיות בפיגור של 10 ולנצח זה מראה הרבה אופי ואני גאה בכולנו. זה מה שקבוצות גדולות עושות. המטרה שלנו היא שהאנרגיות לא יחפו על הפגמים אלא שנדע להעלים את הפגמים וליהנות מהאנרגיות. אתה תמיד רוצה לנצח בהפרש הנכון אבל אין מה להתעכב על זה, זה לא קרה, אם נשיג שני נצחונות אולי נוכל להעפיל".