הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

19:00: ירושלים רוצה להמנע מהדחה

הפסד לקרשיאקה עלול לחרוץ את הדין. מייקר נותר מחוץ לסגל

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.12.21 - 06:11

עונת 21/22 עדיין בשלביה הראשוניים, אבל הערב (שני) ב-19:00 הפועל ירושלים תגיע, ככל הנראה, למשחק החשוב ביותר לעונה הזו: היא תפגוש את קרישאקה בחוץ למשחק ממנו ייתכן שכבר לא תהיה עוד דרך חזרה. "החשיבות של המשחק, במצבנו הנוכחי, ברורה לכולם", אמר יותם הלפרין. "ברור לנו גם נגד מי אנחנו משחקים, נצטרך להיות מרוכזים ולבצע כמה שפחות טעויות. זו משימה לא פשוטה".

האדומים, כידוע, מגיעים להתמודדות הזו עם ניצחון אחד מול שלושה הפסדים, אחד מהם מול אותה קרשיאקה, מסל אכזרי על הבאזר של בונזי קולסון שקבע 84:86 בארנה. כדי להשאיר לעצמה סיכוי לסיים אפילו במקום השני, ירושלים צריכה לנצח בטורקיה, ורצוי גם בהפרש של 3 נקודות ומעלה, כדי להיות במאזן ראש ראש עדיף על קרשיאקה. היה וירושלים תפסיד, ובמקביל סטאל תנצח מנרסה - ירושלים תודח. הפסד, בכל מקרה, יסתום את הגולל על האפשרות לסיים במקום השני. אגב, מי שפעם נוספת לא יהיה בסגל של הקבוצה הוא תון מייקר.

"זה משחק חשוב מאוד, שיכול להשפיע על העונה כולה", אמר אדם אריאל. "אנחנו מודעים לאיכות שלהם ולכן צריך להיות ארגסיביים במשך 40 דקות. אנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות, כל אחד מבין את מקומו ואת תפקידו בקבוצה. הכל מתנקז למשחק ואנחנו צריכים לעשות הכל בשביל הניצחון".

ירושלים הגיעה גם למשחק הקודם בליגת האלופות של פיב"א, מול סטאל בבית, עם החרב הצוואר, וגם הפעם מדובר במשחק על כל הקופה עבורה. אלא שהערב היא תציג סגל משופר, מחוזק בסולימאן בריימו, שערך פרמיירה מוצלחת בליגה מול אילת. "סו זה סו, אין הפתעות לשום כיוון", אמר הלפרין. "ידענו מה אנחנו מקבלים כשהחתמנו אותו, אנחנו מכירים אותו מצוין. הוא צריך עוד קצת זמן גם ברמת הכושר וגם ברמת הסגנון, אבל לגביו אני הכי פחות מודאג".

בריימו עצמו העדיף להתרכז במשימה הקבוצתית: "כולם עושים את המיטב כאן, יש לנו משחק גדול ונגיע אליו הכי מרוכזים שאפשר. זה משחק שיכול לאפשר לנו עדיין לעשות משהו טוב העונה, כי כל משחק הוא הזדמנות. אני לא רוצה לומר שזה גמר גביע כי אין צורך לשים על עצמנו יותר מדי לחץ, מה שאנחנו צריכים לעשות זה להתמקד בעצמנו".

המשחק עצמו, אגב, נבחר ל"משחק השבוע" של ה-BCL, לאור החשיבות שלו והעובדה שאחת משתי הקבוצות הללו - שסומנו בתחילת העונה ככאלו שיכולות להגיע רחוק - עלולה למצוא את עצמה בחוץ בשלב מוקדם מהצפוי. קרשיאקה, שנמצאת במאזן 2:2 בשלב הנוכחי, מגיעה מצמרת הליגה הטורקית, שם היא עומדת על 3:8 כשרק אנדולו ופנרבחצ'ה מקדימות אותה.

"המפתח מבחינתנו הוא לשלוט בקצב ולא להיגרר לקצב שלהם", סיכם הלפרין. "הם רצים ביחד הרבה מאוד שנים, לכן צריך לנסות ולגרור אותם לסוג המשחק שאנחנו רוצים. אין לי ספק שעל כל טעות שנעשה פה אנחנו נשלם".