הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יש לנו הזדמנות טובה לעשות היסטוריה"

הפריחה המאוחרת, מקומו בסגל ומה הוא אוהב בישראל? היידן דלטון בראיון

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  05.05.22 - 10:42

רק לפני מספר ימים סגר היידן דלטון שלושה חודשים בארץ. לפורוורד לא הייתה עונה קלה. הוא התחיל אותה בצדביטה אולימפיה, שוחרר בגלל פציעה ביד, לאחר מכן נחת בבורג' הצרפתית, אך לא הסתדר שם מבחינה מקצועית, עבר לבורגוס וגם משם שוחרר לפני שהגיע לחולון. "זו בהחלט לא היתה השנה הקלה בקריירה שלי, אבל למדתי המון" הוא מספר בראיון לערוץ הספורט.

דלטון התחיל בכלל בתור שחקן כדורעף ורק בגיל 15 פנה לכדורסל. "עד היום אני מצוין, משחק כשיש לי הזדמנות. אחותי משחקת באוניברסיטה בצורה מקצוענית בארה"ב. היא שחקנית מדהימה. בגיל מסוים הבנתי שיש לי כישרון אחר ועשיתי את הפנייה, אבל אפשר לקרוא לי 'לייט בלומר' בכדורסל".

עד כה דלטון מיעט לשחק בחודשים שלו כאן בארץ. למרות זאת, הוא שומר על מורל גבוה: "כמובן שאני רוצה לשחק יותר, אבל אני מבין את המצב. אנחנו משחקים ב-2 מסגרות. זה טוב שיש כמה שיותר זרים, תמיד חשבתי ככה. פציעות קטנות, ותמיד יש אנשים שייכנסו לחלל. המאמן יודע שתמיד כשהוא ירצה - אני שם".

על המאמן גיא גודס יש לדלטון רק דברים טובים לומר: "מה שגרם להצלחה שלו לדעתי זה שהוא מאמן שמאד אהוב על ידי השחקנים. הוא מביא איתו הרבה רוגע, הוא מבין מאד שחקנים. תוך כדי משחק הוא לא יוריד אחרי כל טעות, מאוד אמיתי עם כולם".

לגבי גיא פניני קפטן הקבוצה מודה דלטון שהוא ידע עליו לא מעט כשנחת בחולון: "הוא אגדה כאן בישראל. אנחנו משחקים באותה עמדה, וכשהגעתי הוא עזר לי מאוד להתאקלם. הוא מדבר איתי הרבה, גם תוך כדי המשחק, מסביר דברים. הוא לגמרי עוד מאמן. אני לומד ממנו הרבה רק מלהסתכל. הוא מוסר מדהים וחכם מאד".

כעת דלטון מקווה להיות השפן של  גודס מול טנריף. בינתיים, הוא מודה שזכייה במפעל תהיה הגשמת חלום עבורו: "זה אירוע שלא קורה הרבה. זה מאד מרגש להיות חלק. יש לנו הזדמנות מאוד טובה לעשות היסטוריה. היו לנו הרבה משחקים שלא היינו שם, וחזרנו בזכות האופי ואני מאמין שזה מה שיכול להוביל אותנו גם הפעם לגבהים חדשים. טנריף קבוצה מצוינת. אני מכיר אותה היטב. היא קבוצת שלשות מעולה ואגרסיבית מאד. יש את גאורגי שרמדיני, שנצטרך לעשות עבודה טובה עליו. הצוות המקצועי הכין אותנו בצורה הטובה ביותר על מנת שנצלח במשימה".

על מנת לצלוח את המשימה גם דלטון יודע שהוא וקבוצתו יצטרכו את האוהדים לצידם: "אחד הדברים שאני הכי נהנה מהם עד כה בישראל זה האנשים. הקהל של חולון הוא מדהים. שמעתי שהרבה יגיעו לבילבאו ואני מאד שמח. זה דבר מרגש ואני מחכה שנחזיר להם על הפרקט".