מהומה המונית בגמר הגביע ביוון, קייל היינס נפגע בראשו

המשחק בין אולימפיאקוס לפנאתינייקוס הפך למלחמה והופסק ברבע ה-1. על הפורוורד נזרקה אבוקה מהיציע

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.02.13 - 19:19
אירוע מזעזע ביוון. היינס על הפרקט
אירוע מזעזע ביוון. היינס על הפרקט
תחילת כתבהלאורך השנים הכדורסל היווני ידע לא מעט תקריות אלימות והערב (ראשון) נוסף עוד אירוע חריג במיוחד לרשימה. גמר הגביע בין אולימפיאקוס לפנאתינייקוס הופסק במהלך הרבע הראשון לאור מהומה המונית שפרצה באולם. עוד קודם לכן, קייל היינס, שחקן אלופת אירופה, נפגע בראשו מאבוקה שהושלכה מהיציע.

בשנה שעברה שרונאס יאסיקביצ'יוס נפצע לאחר שלבנה ניפצה את שמשת האוטובוס של פאו במהלך נסיעה למשחק מול אולימפיאקוס בסדרת הגמר. כנראה שזה היה תור הירוקים לנקום עם פעולת תגמול. האבוקה שנזרקה מיציע אוהדי פנאתינייקוס פגעה בהיינס, שנשכב על הרצפה ועל פי דיווחים ביוון סבל משריפה של חלק משערו.

מיד לאחר האירוע הורד היינס לחדר ההלבשה של אולימפיאקוס, טופל על ידי הצוות הרפואי ולאחר מספר דקות חזר להתחמם על יתר חבריו. למרות האירוע הקשה, הנהלת אולימפיאקוס החליטה לא לנקוט בצעד קיצוני ובחרה להתייצב למשחק.

המשחק נפתח כרגיל, אבל עימות על הפרקט בין ג'יימס גיסט (פאו) לפרו אנטיץ' (אולימפיאקוס), הוביל לעבירות טכניות הדדיות שהדליקו את האווירה. האוהדים של שתי הקבוצות זרקו חפצים לעבר המגרש, כשאחד מהם פגע בשחקן הירוקים, מייקל בראמוס. מספר אוהדים הצליחו לפרוץ לפרקט והגמר הופסק.