גם בכדורסל: בית"ר ירושלים נענשה עקב קריאות גזעניות

התופעה המכוערת עברה גם לפרקט. העונש הופחת כיוון שהמועדון נבנה רק השנה. בקבוצה זעמו: "העובדה שהעונש הגיע לתקשופרת לפני ההודעה הרשמית למועדון, מעידה על הסרחון והריקבון באיגוד"

רועי גלדסטון  07.03.13 - 20:30
משה דדש. התופעה חוזרת גם בכדורסל
משה דדש. התופעה חוזרת גם בכדורסל
תחילת כתבה

לא רק בכדורגל, גם בכדורסל בית"ר ירושלים צריכה להתמודד עם קריאות גזעניות של הקהל שלה. הקבוצה שהוקמה מחדש רק השנה, עמדה הערב (חמישי) לדין וספגה עונש לא קל בכלל. בקבוצה זעמו על כך שהתקשורת קיבלה דיווח על העונש בטרם הגיע למועדון באופן רשמי.

הקבוצה מליגה ב' הגיעה לטבריה על מנת להתמודד עם הקבוצה המקומית אחרי שכמה מאות מאוהדי הקבוצה החרימו את המשחק של בית"ר ירושלים בכדורגל מול נתניה. האוהדים שרו שירים גזעניים כמו "מוחמד מת", "טועמה מחבל" וקראו קריאות נאצה נגד היו"ר איציק קורנפיין וארקדי גאידמק.

באיגוד החליטו שלא לשתוק לנוכח הקריאות הללו במגרשי הכדורסל והעמידו את המועדון הצעיר לדין. הקבוצה ספגה 1,000 ש"ח קנס, 2 משחקים ללא קהל על תנאי והפחתת 2 נקודות לשנה על תנאי. בית הדין החליט להקל עם הקבוצה כיוון שמדובר בעונתה הראשונה ומכיוון שמדובר במשחק חוץ.

בית"ר ירושלים הגביה בחריפות לדברים: "בית"ר ירושלים עדיין לא קיבלה החלטה רשמית מאיגוד הכדורסל ועדיין ממתינה להחלטת הוועדה שאמורה להגיע ביום ראשון לפי דברי השופטים בוועדה. העובדה שההחלטה הגיעה לעיתונות לפני שהגיעה לקבוצה מראה על הסירחון והריקבון שישנם באיגוד וגם יכולים להוות הסבר לשאלה מדוע בכלל הגענו לוועדת משמעת. כשנקבל את ההחלטה הרשמית נלמד אותה ונגיב בהתאם".

האיגוד בתגובה: "ההחלטה הגיעה לבית"ר ירושלים באמצעות פקס, כשעתיים לפני ההודעה לתקשורת". במשחק האמור ניצחה בית"ר ירושלים 58:70, הקבוצה מובילה את ליגה ב' מחוז ירושלים עם 17 ניצחונות מול 0 הפסדים ונראה כי לפי התוכניות, היא בדרך למעלה.