"מי שלא יכול להתאפק, שפשוט לא יגיע"

היו"ר רמי כהן בנחיתת הפועל ת"א. צפו במהומות בשרלרואה

עמרי מנהיים ורועי כהן  25.09.18 - 15:50
תחילת כתבה

(בווידאו: זווית חדשה למהומה ביציע)

בהפועל תל אביב מנסים ללקק את פצעי ההדחה אתמול (שלישי) ממוקדמות ליגת האלופות, אבל בעיקר גם לנסות להבין מה הוביל לאירועים החריגים שבהם היו מעורבים אוהדי הקבוצה במשחק אמש מול שרלרואה הבלגית.

"רצינו לנצח ורצינו להעביר ערב שקט וכניסה חלקה לאירופה", אמר יו"ר הקבוצה רמי כהן, לאחר הנחיתה בנתב"ג, "הוצאנו את ההודעה בבוקר, משם והלאה נראה. נלמד את האירוע, ומשם נחליט מה הלאה. תפקידנו לדאוג שדברים כאלה לא יקרו, בטח לא בתדירות שהם מתרחשים לאחרונה, ולא בכלל. בשלב ראשון אני יכול להגיד שמי שלא יכול להתאפק, שפשוט לא יגיע למשחקים. מי שלא יכול לשלוט בעצמו שלא יגיע, אין דרך אחרת".

גורם בפיב"א אמר הבוקר כי פיב"א לא תעבור לסדר היום בעקבות ההתרחשויות, וטען כי מחזות כמו זריקת כיסאות לפרקט ושוטרים שמשתמשים בגז מדמיע מהווים כתם למפעל כולו. ההערכה היא שהפועל תל אביב תספוג עונש מסוים, שחומרתו עדיין לא ברורה.

צריך להבהיר כי על אף המהומה הגדולה ביציע של הפועל תל אביב, אף אחד מהאוהדים לא נעצר ובכל זאת האדומים חוששים שפיב"א תטיל על הקבוצה קנס כספי כבד מאוד.

עוד לפני הנחיתה, האדומים פירסמו הבוקר תגובה רשמית לאירועים ובה נכתב: "במהלך המשחק אתמול אירעה תקרית בין אוהד מקומי לג'ונתן הולמס, כשהאוהד דחף את הולמס לאחר שזה כמעט ונפל עליו במהלך המשחק. לאחר התקרית, ירד אוהד מיציע הפועל, אשר אוכלס באוהדים ישראלים ואוהדים בלגים שבאו לתמוך בקבוצה והחל להתעמת עם אותו אוהד של שרלרואה. מיד לאחר מכן, החל עימות מכוער במהלכו הושלכו כיסאות ובקבוקים לעבר כוח האבטחה, ופוזר גז מדמיע רב על ידי כוחות האבטחה. שופטי המשחק הורו על פינוי כל היציע כתנאי לחידוש המשחק וכך נעשה".

"הנהלת המועדון מגנה בתוקף אלימות מכל סוג", נכתב בנוסף. "גם ההצדקה, כביכול, שאוהד בלגי החל באירוע או כל סיבה אחרת, אינה מצדיקה ולו שמץ מההתנהגות שנראתה במגרש. אירועים כאלה פוגעים קשות בקבוצה שאנו אוהבים, ובאחריות כולנו לשים להם סוף. הנהלת הקבוצה נחושה לא לתת לאף אחד לפגוע בקבוצה, ולשם כך ביקשנו מהקבוצה הבלגית לקבל את סרטי האבטחה מהמשחק ולאחר למידת הפרטים יוחלט על המשך הטיפול בנושא. אנו מתביישים באירועי המשחק ומתנצלים בפני פיב"א ובפני הקבוצה המארחת שדאגה לארח אותנו בצורה מושלמת".

והיה גם משחק כדורסל. שתי דקות לסיום האדומים עוד הצליחו לצמצם את ההפרש ל-4 בלבד, נקודה יותר מהפרשה הניצחון בבית, אבל סדרה של טעויות עזרה לבלגים לסגור את המשחק. "שיחקנו נגד קבוצה שהיא בדרך כלל טובה מאוד בבית", אמר המאמן דני פרנקו בסיום, "לא היה כדורסל טוב של שתי הקבוצות. היו הרבה אמוציות את לא הצגנו את הכדורסל שרצינו לשחק, לא פה ולא בשאר העונה. ידענו שאנחנו לא מספיק מוכנים להיראות כמו שאנחנו רוצים, נתקן את מה שבשליטה שלנו ואנחנו עם הפנים קדימה".

"אני שמח שהצלחנו להוריד את ההפרש אחרי פיגור דו ספרתי, אבל מצער אותי שלא ידענו לשמור על ריכוז בדקות האחרונות", הוסיף פרנקו. "קיבלנו טעימה מאירופה ונעשה הכל כדי להוכיח שהמקום שלנו הוא בצמרת הכדורסל כדי שבפעם הבאה שנגיע לכאן נעשה תוצאה טובה יותר".