הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מתאחדים: קירק פני מונה לעוזרו של דן שמיר

אקס מכבי יתרום לנחיתה רכה. שמיר: "מבין שאזדקק לעזרה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.19 - 09:55

תגיות: דן שמיר

הוא כבר סיים לבנות את הסגל לקראת עונה הבאה, אבל הבוקר (רביעי) דן שמיר קיבל חיזוק משמעותי גם לצוות המקצועי בדמותו של קירק פני. אקס מכבי ת"א המקומי מיועד להקל על המאמן הישראלי בנחיתה ולהצטרף לצוות האימון הרחב שבנה בניו זילנד ברייקס.

קודם לכן, שמיר הוצג באופן רשמי כמאמן הברייקרס, כשתפקידו הוגדר כמנהל אגף הכדורסל של המועדון שמשחק בליגה האוסטרלית. פני כבר שיתף פעולה עם שמיר בעונת 2005/06, כשזה היה עוזר המאמן, וכעת, הגיע הפרק השני ביחסים בין השניים. אגב, פני הוביל את הברייקרס לאליפות הראשונה שלהם בעונת 2010/11 ואף פרש במדי הקבוצה.

"קירק הושפע מהחוויה שהייתה לו עם הכדורסל האירופי ובדיעבד, היה לזה חלק בצירופו לצוות האימון", הסביר שמיר. "אם הייתי הולך לאמן באירופה, הכל היה מוכר לי - השחקנים, איך הדברים נעשים, האולמות. זה היה יכול להיות מעבר מאוד פשוט, אבל כאן אני מבין שאזדקק לעזרה מצוות האימון שלי, מאנשים באירגון ומהשחקנים. מישהו כמו קירק יכול לעזור לי".

בעלי המועדון, מאט וולש, הודה שלאמן את הברייקרס זה "לא תפקיד קל", כשהעובדה שלשמיר יש הגדרת תפקיד רחבה שכוללת פיתוח שחקנים ובנייה לא מוסיפה. "אם אתה חושב שתפקידי הוא רק להתרכז בשחקן כזה או אחר, אתה מסתכל לא נכון על הדברים", המשיך שמיר. "הדברים שאתה עושה מחוץ לפרקט משפיעים על הדברים שיקרו בזמן משחק. השחקנים מושפעים מזה. חלק מזה זה מה שנעשה באימונים, אבל אני מאמין שכדורסל זה לא רק מה שתעשה על הפרקט".

שמיר גם התייחס למטרות וסיכם עם תפקידו של קורי וובסטר, אקס נהריה, בקבוצה: "אני לא באתי בשביל לקחת תואר, אני כאן כדי להתוות דרך עבודה והיא כנראה תהיה זהה לדרך שלי בשאר הקבוצות אותן אימנתי. לאמן את הקבוצה זה המטרה המרכזית. קורי וובסטר? חלק בלתי נפרד מהקבוצה, כל קבוצה צריכה כח אש כמוהו. אם תסתכלו על קבוצות ברחבי העולם, לכולן יש את השחקן המקומי שמכתיב את הקצב. הוא חלק גדול ממה שאנחנו עושים ואמרתי לו את זה".