הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מילוש מחכה לה: ראשל"צ תדהים את בולוניה?

הקבוצה של גיא גודס תשחק במסגרת היורוקאפ בצאת יום כיפור

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  08.10.19 - 13:32

מכבי ראשון לציון פתחה את העונה בצורה רעה עם שלושה הפסדים רצופים - אחד בכל מסגרת: בגביע ווינר, בליגה וביורוקאפ. מחר (רביעי) ב-22:15, עם מוצאי יום הכיפורים, תנסה סגנית האלופה להשיג ניצחון ראשון, אלא שזו הולכת משימה קשה, על גבול הבלתי אפשרית, שכן היא תפגוש באיטליה את וירטוס בולוניה ומילוש תאודוסיץ'.

בנוסף לבעיות המקצועיות, הקבוצה של גיא גודס מתרגלת גם לעומס וללו"ז הצפוף של שתי מסגרות. ראשל"צ, ששיחקה בראשון בערב מול מכבי תל אביב, יצאה לאיטליה בלילה שבין ראשון לשני והספיקה לערוך אימון אחד. היום היא קיימה אימון מסכם, זאת כדי לא לערוך שום פעילות במהלך יום הכיפורים.

בראשון לציון מודעים לעובדה שבולוניה היא ממש לא הליגה שלהם, אבל כן יקוו לראות שיפור כלשהו בהשוואה למשחק הקודם ביורוקאפ, אז הובסו 88:55 בידי פרומיתאס היוונית. אלכס המילטון, שלא נרשם מול מכבי לנוכח האכזבה מיכולתו בפתיחת העונה, ינסה לחזור להציג את היכולת המוכרת מהעונה שעברה. כך או כך, עוד לפני היציאה לאיטליה, אמר גודס כי נכון לעכשיו הוא לא מרוצה מהסגל - ובמועדון לא פוסלים שינוי כזה או אחר בסגל השחקנים, וכבר בודקים את השוק.

מנגד, סשה ג'ורג'ביץ', מאמן בולוניה (ונבחרת סרביה), יכול להיות מאוד מרוצה מהסגל שלו. תאודוסיץ', שהחמיץ את פתיחת העונה, עלה לבכורה בתחילת השבוע מול ונציה, כאשר הקבוצה שלו בפיגור 13. את המשחק סיים אחד הרכזים הגדולים באירופה במילניום הנוכחי עם 22 נקודות, 7 אסיסטים ומדד חיובי של 19 בפלוס/מינוס ב-21 דקות בלבד - כשווירטוס מנצחת 70:75.

הקבוצה עצמה, שהיתה לפני כשני עשורים אחת המובילות באירופה (אלופת היורוליג ב-98 וב-2001), ביצעה הקיץ השקעה כמעט חסרת תקדים, במטרה ברורה: לזכות ביורוקאפ, לחזור ליורוליג דרך הדלת הקדמית וגם להישאר שם. מילוש הוא כמובן היהלום בכתר, אבל הסגל הבולונזי עמוק ומעוטר בשחקנים נהדרים, כמו וינס האנטר (שהוזכר כמועמד למכבי תל אביב הקיץ), קייל ווימס וכן הרכז הסרבי הוותיק סטפן מרקוביץ', שמוביל את טבלת האסיסטים בליגה האיטלקית עם 10.7 למשחק.