הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"זה יהיה עצוב": שמיר חושש לחייו של רייס

יכולת השיא והסיבה להבאתו מלכתחילה. מאמן הברייקרס מדבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.12.19 - 17:18

חובבי הכדורסל הישראלי לא ישכחו עוד הרבה זמן את גלן רייס ג'וניור. הכוכב, שעזב את הפועל חולון בעקבות תקרית אלימה ובעיות משמעת, חזר לסורו אחרי שהתאחד עם דן שמיר בליגה האוסטרלית. רייס כיכב בשורות הניו זילנד ברייקרס, אך נעצר על ידי המשטרה המקומית, הפר את תנאי הערבות שלו ונחתך מהסגל. שוב. היום (שלישי) חשף שמיר על החיבור החדש שנוצר בין השניים, על הסיבה להבאתו מלכתחילה ועל החששות ממה שעשוי לקרות בעתיד.

"אני לא מתחרט על המהלך כי אני לא מהמתחרטים", אמר שמיר על הבאתו של רייס לקבוצה. "זה לא היה איזה אקט אימפולסיבי. חשבנו על זה כולנו. לא רוצה להאריך יותר מדי ולספר איך הדברים קורים, אבל זו החלטה שהתקבלה אחרי שדיברנו על כל ההשלכות והאפשרויות. היינו במצב מאד לא פשוט. שלושה שחקנים חמישייה בחוץ, סקוטי הופסון נפצע לתקופה ארוכה".

"מלכתחילה חשבנו שאנחנו במצב לא טוב, היינו כמעט לא תחרותיים. היינו צריכים להביא מישהו בכסף לא מאד גדול על חוזה זמני, שחקן ממש טוב שיכול להחליף שלושה שחקנים חמישייה. האופציות בכזה מצב מאד מוגבלות. הלכנו על כזה מהלך, שהוא סוג של מהלך נואש, אבל לא חשבנו שזה ייגמר כמו שזה נגמר. מן הסתם חשבנו שהוא יעזור לנו לנצח כמה משחקים ושנראה את הצד הטוב שלו, אבל זה לא קרה".

שמיר פירט עד כמה הוא למד להכיר את השחקן מחדש: "זה מצחיק, אבל בתקופה הלא ארוכה שהוא היה פה יצא לי ולבעלים שלנו (מאט וולש, היה שחקן כדורסל בעצמו) לבלות הרבה זמן עם גלן, הרבה יותר מאשר בשבעת החודשים שאימנתי אותו בחולון. אני יודע שיש הרבה אנשים שמאד מתעניינים בו בארץ, כמובן אוהדים של חולון. יש לי המון מה לספר עליו דווקא מהתקופה פה. אני יותר, לא יודע אם להגיד 'אוהב' אותו, אבל יצא לנו לבלות ולדבר הרבה על החיים בתקופה הזאת".

"ההגעה שלו לפה עשתה משהו", הוסיף שמיר. "זה מקום מאד יפה ונינוח, מקום מקצועי. ניסינו גם לרפד אותו בסיטואציה טובה ובריאה שתאפשר לו רק להתעסק בכדורסל ולנצל את ההזדמנות לשקם את עצמו ולבנות מחדש. מה שבסוף היה זה לא כמו שזה נשמע בכותרות, זה סיפור לא פשוט של בן אדם שנחת פה והיה השחקן הכי טוב בליגה. הוא הפנט פה את כולם. אחרי 40 שעות טיסה הוא עשה 26 נקודות ב-18 דקות. ויחד עם זאת יש לו מנגנון מאד לא פשוט של חוסר יכולת לתפקד בסיטואציות כאלה עם הרס עצמי, וחבל".

לאחר מכן שמיר סיפר על שיחה מעניינת שניהל עם רייס על העתיד: "זה סיפור עצוב. בלי להתאמן ובלי לשמור על הגוף שלו, הוא היה השחקן הכי טוב בליגה. וזאת ליגה טובה. זה כמו שתפגוש מישהו ברחובות של איפה שאתה גר בתל אביב, ובלי יותר מדי להתאמן הוא פתאום מגיע לגמר ווימבלדון. מצד שני זה סיפור לא פשוט ולא קל. אמרתי לו שאני עדיין חושש שמן הסתם הוא לא בדרך למקומות טובים ושיום אחד נקבל חדשות לא טובות וזה יהיה עצוב".

כשנשאל לגבי הארכת החוזה שקיבל, ענה: "זה לא מובן מאליו בכלל. האמת היא שזה לא בדיוק הארכת חוזה. כשבאתי לפה אז חתמנו לשנתיים ועוד שנה. ברגע שהחתמנו את מודי (מאור) וראינו שהדברים לא כל כך מצליחים לנו בקלות השנה, בכל זאת הבעלים החליט לממש את האופציה על השנה השלישית. זה אקט יותר הצהרתי, זה נחמד מאד, ראייה לטווח יותר ארוך מאשר ההתחלה הלא כל כך טובה שלנו. אבל נהיה ריאליים, אנחנו יודעים איך העסק הזה עובד. כדאי שהעונה הבאה תהיה יותר טובה מזו".

"יש לנו עוד חצי עונה בדיוק, עוד 14 משחקים. אני אומר לשחקנים שלי שכל המחשבות הארוכות טווח הם לא כל כך חלק מהחיים שלי, אני תמיד מתכונן למשחק הבא. מצד שני זו מערכת שיש בה גם ראייה לטווח יותר ארוך. זו הפעם הראשונה שלי בכזה מקום. אני חושב שבמציאות שלנו אנחנו לא כאלה. אף מאמן במצב שלי לא היה מקבל הארכת חוזה ולא בטוח שהיה מגיע לעונה הבאה. אז כן, יש מקום לחשוב על קצת מה קורה מעבר".