הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ארון ג'קסון אגדה. הוא מזכיר לי את דרק שארפ"

האישיות נטולת האגו ("הוא ידע שלא יקבל דקות, וזה לא השפיע עליו") וההשוואה לשארפ ("עושה את העבודה השחורה, שחקן קבוצתי מצוין"). דן שמיר, עוזר מאמן צסק"א לשעבר, הילל בתכנית "מגרש פתוח" את הרכז החדש של מכבי. וגם: מה דעתו על המצב של חולון?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.12.19 - 16:00

עד כמה החתמת ארון ג'קסון תיחשב כבינגו עבור מכבי תל אביב? רק הזמן יגיד, אבל בינתיים יש כבר ישראלי אחד שיכול לאשר כי זו עשויה להיות החתמה מוצלחת במיוחד. דן שמיר, כיום מאמן הניו זילנד ברייקרס ובעבר עוזר מאמן בצסק"א מוסקבה (באותה התקופה בה שיחק הרכז), התראיין אתמול (שלישי) לתכנית "מגרש פתוח" וסיפר על האישיות המיוחדת של השחקן.

"אימנתי אותו בצסק"א שנה", סיפר שמיר. "הוא אחד השחקנים שהכי התחברתי אליהם, גם מעבר לאותה השנה. הרבה פעמים יצא לי לספר סיפורים עליו. הוא בפירוש אגדה, זאת תוספת נהדרת. חבל לי שאני לא בארץ רק כדי לראות אותו קצת יותר מקרוב. מאד מאד אוהב אותו, את האישיות שלו. בראש ובראשונה הוא גם שחקן טוב. אני לא מאלה שמתחבר לכל אחד, אבל הוא אחד מהרשימה המצומצמת של מישהו שאתה מרגיש שאתה יוצא איתו לקרבות ושיש עם מי להילחם".

המאמן חשף את הסיטואציה הלא פשוטה שג'קסון נקלע לתוכה בצסק"א: "זאת הייתה שנה לא פשוטה והוא היה בתכנון שלנו כרכז המחליף לג'רמי פארגו. הוא שיחק טוב ועשה את העבודה שלו. הוא מסוג השחקנים עם האופי של דרק שארפ. אם אתה נותן לו 3 דקות או 30 דקות, הוא עושה הכל כמו שצריך, הוא לא מקטר. הוא עושה את העבודה השחורה, הוא שחקן קבוצתי מצוין. נהנינו לשחק איתו, אבל יום אחד באו השחקנים וביקשו להחזיר את מילוש תאודוסיץ' להיות הרכז הפותח. מבחינת ההיררכיה זה אמר שג'קסון למעשה נדחק להיות הרכז השלישי".

"זו סיטואציה לא פשוטה, אבל הדרך של מסינה, שאני למדתי ממנה המון, זה פשוט לשבת עם הבן אדם ולהגיד לו את האמת - שכרגע אין דקות משחק. הוא לא היה שחקן נוער בצסק"א, הוא היה בכיר שמרוויח הרבה כסף, והמאמן אמר לו שאין דקות. הייתי בטוח מהניסיון שלי עם שחקנים שזה הולך למקום של פיצוץ, אבל הוא עשה אימון מדהים. ניגשתי אליו בסוף האימון כי חשבתי שאולי הוא לא יודע או לא אמרו לו. הוא אמר שהוא יודע שהוא לא הולך לשחק, וזה לא השפיע עליו. הוא תמיד היה שם ובסופו של דבר אחרי חודש הוא חזר למקום שלו. זה אחד שלא נותן לאגו שלו לגדול יותר ממנו".

שמיר החמיא לאחר מכן ליאניס ספרופולוס על הארכת החוזה במכבי ת"א: "אני חושב שזה מאד צפוי במציאות של ימינו. אני חושב שיאניס עושה עבודה ממש גדולה במכבי. הקבוצה מצאה את הבן אדם שלה. מערכות צריכות לדעת לשמור על הנכסים שלהן לטווח ארוך, זה שוק תחרותי. זה מהלך מעולה למכבי, ואני שמח בשבילהם שהם מצאו את הבן אדם שלהם. אני גם שמח בשבילו כי הוא בסך הכל מאמן שמצליח ומצא חיבור טוב. בביזנס שלנו, ממרום גילנו, בסך הכל זה טוב לראות דברים כאלה קורים".

על המצב בו נמצאת האקסית שלו, הפועל חולון: "בשבילי זה לא סתם אחד ממקומות העבודה שהייתי בהם. בכל מקום שאתה עובד בו לאורך זמן איפהשהו, אתה ממשיך לעקוב אחריו והוא חשוב לך. אבל כמובן שזה מקום שעברתי בו הרבה מאד דברים והרבה שנים. זה היה סוג של בייבי, אז כן, אני עוקב. מקווה שזו בסך הכל תקופה. בספורט יש תקופות ועונות כאלה. גם אנחנו ספציפית עוברים עונה לא כל כך טובה, אז מקווה שגם אצלם זה יתהפך ושזה זמני".

"אני מאד מקווה ששלמה אייזיק יישאר בחולון להרבה שנים. כשהייתי שם, זאת הייתה המטרה היותר גדולה מכל המטרות. אמרנו את זה בכל הישיבות באופן ברור והייתי מחויב לזה ב-100%. המטרה היא שאייזיק לא יישבר ויישאר 10 שנים. חולון זה מקום שחס וחלילה יכול גם להתפרק, זה כבר קרה. מקווה שזה לא יקרה הפעם".

כשנשאל לגבי הארכת החוזה שקיבל, ענה: "זה לא מובן מאליו בכלל. האמת היא שזה לא בדיוק הארכת חוזה. כשבאתי לפה אז חתמנו לשנתיים ועוד שנה. ברגע שהחתמנו את מודי (מאור) וראינו שהדברים לא כל כך מצליחים לנו בקלות השנה, בכל זאת הבעלים החליט לממש את האופציה על השנה השלישית. זה אקט יותר הצהרתי, זה נחמד מאד, ראייה לטווח יותר ארוך מאשר ההתחלה הלא כל כך טובה שלנו. אבל נהיה ריאליים, אנחנו יודעים איך העסק הזה עובד. כדאי שהעונה הבאה תהיה יותר טובה מזו".

"יש לנו עוד חצי עונה בדיוק, עוד 14 משחקים. אני אומר לשחקנים שלי שכל המחשבות הארוכות טווח הם לא כל כך חלק מהחיים שלי, אני תמיד מתכונן למשחק הבא. מצד שני זו מערכת שיש בה גם ראייה לטווח יותר ארוך. זו הפעם הראשונה שלי בכזה מקום. אני חושב שבמציאות שלנו אנחנו לא כאלה. אף מאמן במצב שלי לא היה מקבל הארכת חוזה ולא בטוח שהיה מגיע לעונה הבאה. אז כן, יש מקום לחשוב על קצת מה קורה מעבר".