בלאט: "קריירה פוליטית? גבוה בסדר העדיפויות שלי"

ימים ספורים לאחר שסיים את תפקידו בניקס, המאמן לשעבר שיתף בסיבות לעזיבה ונגע בשאיפות שלו לעתיד והספר שהוא חושב לכתוב. וגם: מי שחקן טוב יותר הוא או תמיר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.20 - 17:20
תחילת כתבה

רק לפני מספר ימים סיים דיויד בלאט את האפיזודה הקצרה שלו כיועץ בניו יורק ניקס, הרבה בשל התפשטות נגיף הקורונה, אבל כן גם בגלל שחוזהו תם ושינויים שנעשו במועדון מהתפוח הגדול. אתמול (ראשון) התראיין בלאט ל"מגרש פתוח" ודיבר על התקופה בניקס ועל הצעד הבא בקריירה, שמשאיר הרבה מקום לסקרנות.

מאז עזב את ניו יורק ניקס, נסע בלאט לדרום קרולינה ושם נזהר ומקפיד על ההנחיות למניעת הידבקות בקורונה. "זו בעיה עולמית שנוגעת לכולם ואני מקווה שכולנו יחד נדע לעבור את זה על הצד הטוב ביותר", אמר המאמן לשעבר, שהוסיף גם מה הוביל לסיום תפקידו בניקס: "לא החלטתי לעזוב את הקבוצה, הגעתי לכאן עם חוזה ייעוץ עד סוף העונה הנוכחית, לצערי ולצערנו העונה של ה-NBA נעצרה בפתאומיות, ולכן החוזה שלי הסתיים גם כן".

בלאט שהיה בתפקיד היועץ בסך הכל ארבעה חודשים סיפר מה הוא הספיק לעשות בזמן הקצר במועדון: "נתתי את מה שיכולתי במהלך התקופה הזו. בתקופה שלי המאזן של הקבוצה השתפר, אבל בטח שלא אני אחראי לזה. אבל כן הרגשתי שתרמתי ואני שמח על כך".

אמנם הוא איבד את מקום עבודתו רק בזמן האחרון, אבל בלאט כבר מכוון קדימה. הישראלי חושב על מחוזות אחרים שלאו דווקא סביב הכדור הכתום, אך כן עם קשר ישיר למה שחווה בענף: "אני מעוניין להעביר עקרונות מהניסיון הרב שלי כמאמן, אם זה בייצוג מדינת ישראל, כמו דיפלומטיה, הסברה או חינוך. לפעמים דלת נסגרת וחלון נפתח, ככה אני מרגיש כרגע".

יחד עם המחשבות על חיים פוליטיים בצורה כזאת או אחרת, אשר על כך אומר בלאט שהוא שם את שאיפה זו במקום גבוה בסדר העדיפויות שלו, המאמן המעוטר חושב גם על כיוונים נוספים כמו כתיבת ספר או בשוק התקשורת. בלאט שיתף על מה יכתוב אם וכאשר אכן יוציא ספר: "סיפורים מהחיים המורכבים והמעניינים שחייתי. יחד עם זאת להעביר את המסרים שאני קיבלתי או פיתחתי".

לסיום, חוץ משאיפות הקריירה העתידיות, בלאט דיבר על קריירה של אחד שדי קרוב אליו וזה בנו, תמיר. המאמן לשעבר אמנם מזוהה עם מכבי תל אביב, אבל מרוצה מאוד מכך שבלאט הבן משחק ביריבה המרה הפועל ירושלים (בה גם האב שיחק כשהיה צעיר): "אני שמח להגיד שהבן שלי משחק במקום הנהדר הזה, עם הצלחה גדולה משלי. לא כמו התקופה שלי שם, הוא מצטיין ומתפתח".