תומר גינת: כך נסגר המעבר לפאריס לבלואה

הבחירה באירופה על פני מכבי ת"א, החיזורים מספרד וההצעה שסגרה עניין. תומר גינת מתחיל את דרכו באירופה בלבלואה, אבל לא בטוח שזה ייגמר שם. כל הפרטים מהמעבר

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.06.20 - 13:14

תגיות: תומר גינת

תחילת כתבה

עוד במהלך העונה הקודמת, כשהוא שקל בכובד ראש הצעה גדולה מגראן קנאריה הספרדית - היה ברור שפניו של תומר גינת מועדות לאירופה בשלב כזה או אחר של הקריירה. אבל אחרי שבקיץ הוא החליט להישאר עונה נוספת בהפועל תל אביב ולהפוך לקפטן, בעונה הבאה הוא כבר ילבש את מדיה של פאריס לבלואה הצרפתית.

השוק האירופי בקיץ הזה שונה מבשאר הקיצים: בעקבות משבר הקורונה, קבוצות רבות מצאו את עצמן בבעיות כלכליות, כאשר ההערכות מדברות על כך ששכר השחקנים צפוי לרדת בממוצע של כ-30 אחוז. למרות זאת, העניין בגינת לא ירד, להיפך. בימים האחרונים הוא היה סף חתימה באירופה, אבל דווקא במנרסה הספרדית.

המאמן, פדרו מרטינס - אותו מאמן שרצה אותו בזמנו בגראן קנאריה - שוחח איתו ועם סוכנו אבי זילברמן, והקבוצה הספרדית שמה על השולחן הצעה של 100 אלף יורו לעונה. גינת, שרצה בכל מקרה לצאת לאירופה, שקל מאוד בחיוב את ההצעה והיה בדרכו לקחת אותה, אלא שאז נכנסו לתמונה הצרפתים.

הקבוצה מפרברי עיר האורות שמה עין על גינת כבר לפני שנתיים. המנהל הספורטיבי, אלן ווייס - שאימן בזמנו את אפיק ניסים בשטרסבורג - מעריך מאוד את יכולותיו של גינת ובדק פעם נוספת את ההיתכנות האפשרית של העסקה.

ווייס יצר קשר עם זילברמן ודיבר עם מספר מאמנים ישראלים איתם הוא מצוי בקשר טוב כדי לקבל חוות דעת נוספות על גינת, כשחקן וכאדם, ועד כמה גדול - אם בכלל - השיפור שלו בעונה האחרונה. במקביל, גם המאמן יורי זדובץ' עשה סבב שיחות מרתוני עם מאמנים שעבדו עם גינת, ושמע בעיקר מילים חמות - לאו דווקא רק על ה"דברים שרואים בסטטיסטיקה", אלא גם על המחויבות של גינת ומידת המקצוענות שלו.

ווייס וזדובץ' החליטו ללכת על המהלך. העניין הוא שלגינת היתה עדיין הצעה ממנרסה. לשם כך, הצרפתים פתחו את הכיס והגישו הצעה גבוהה בהרבה: כ-160 אלף יורו עד לסיום העונה - סכום גדול מאוד, בהתחשב בעובדה שאירופה, והספורט בפרט, בדרך לעידן כלכלי חדש ולא ממש ידוע פוסט הקורונה.

ברקע, כפי שפרסמנו כאן, היתה גם ההצעה ממכבי תל אביב. "היה לנו ברור שאם תומר ישחק בארץ, זה יהיה רק בהפועל", אמר רמי כהן בעקיצה לעבר היריבה העירונית שחשקה בכוכב שלו. גינת עוזב את הפועל כאחד הסמלים הגדולים ביותר, בוודאי מאז שהוקמה מחדש, והעדיף כל הדרך את אירופה על פני מעבר שהיה הופך אותו מגיבור לנבל בין לילה.

בתוך 48 שעות העסקה נסגרה, והפורוורד הישראלי חתם על חוזה לעונה אחת, בסיומה שוב יהיה שחקן חופשי. גינת התרצה - הוא הולך לליגה גדולה, ירוויח שכר גבוה, ישחק ככל הנראה ביורוקאפ בעונה הבאה - ובגיל 26, סוף סוף ייצא לאירופה. אף אחד לא יופתע אם הוא יבסס את מעמדו, ובסוף העונה הבאה, יעבור אפילו לקבוצה גדולה יותר.