הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בין החיים למוות: השחקן שמטלטל את אירופה

סטפן ילובאץ ליכד את עולם הכדורסל בעל כורחו. הסיפור המלא

סער שהם
סער שהם  04.12.21 - 13:00

לעתים, בספורט יש רגעים בהם הכל מתגמד. התחרותיות הגדולה, האמוציות המטורפות והרצון לנצח כולם עומדים דום, ומביטים בשתיקה לעבר דבר גדול ומפחיד בהרבה. לצערנו, אירוע שכזה נמצא בעיצומו ממש ברגעים אלה, כשסטפן ילובאץ, הגבוה בן ה-32 של א.א.ק אתונה לוקח חלק בקרב החשוב ביותר שידע מעולם – הקרב על חייו. לפני כשלושה שבועות שחקן נבחרת סרביה לשעבר התמוטט באימון, הובהל לבית החולים, ועד לרגע כתיבת שורות אלה עוד נמצא באזור הכל כך מפחיד בין החיים למוות.

"אנחנו רוצים לעדכן במצב הקיצוני של ילובאץ", נכתב בהודעה הראשונה של א.א.ק לאחר המקרה, "השחקן שלנו סבל משבץ חמור ונמצא כעת במצב קריטי בבית החולים. בזמנים קשים אלו, במיוחד עבור משפחתו של סטפן והארגון שלנו, גל התמיכה שאנחנו מקבלים מרפא בקצת את הכאב והחרדה הגדולים".

ואכן, כפי שניתן להבין מסוף התגובה של קבוצתו של מיודעינו, סטפנוס דדאס, עולם הכדורסל התאחד כולו סביב הסרבי עם מחוות מרגשות במיוחד. נבחרת סרביה עלתה לשחק בחלון של פיב"א עם חולצה העטורה בתמונתו של ילובאץ כשהמילה "ווינר" מתנוססת לצידה, מחלקת הילדים של הראקלס הצטלמה עם שלט ובו איחול משלה, קבוצות הליגה היוונית מיהרו לפרסם תפילות להחלמת השחקן ואפילו שתי יריבות הענק של הליגה - אולימפיאקוס ופנאתינייקוס שמו את השנאה המטורפת בינהן בצד והצטלמו עם שלט משלהן לפני הקרב הלוהט של השתיים.

מיד לאחר המקרה, משפחתו של הסנטר הסרבי נזעקה ליוון, שם שהתה במלון מקומי על מנת להיות קרובה לנעשה בחדר הטיפולים של יקירה. שם, בפוסט מרגש במיוחד, תיארה אחותו את התחושות הקשות: "אהובי, אני פשוט לא יודעת איך להתחיל. מילים לא יוכלו לתאר את מה שאתה באמת, אתה העולם כולו. תמיד היית לוחם וגיבור. אני רוצה להגיד לך שהתבגרתי עכשיו, היום הזה טלטל את חיי. זוכר איך גלגלנו עיניים כשההורים אמרו לנו שתמיד יהיו קשיים בחיים? אז עכשיו זה הזמן לקבל את זה. אני יודעת שאתה יכול לשמוע אותי - אל תפחד, תדמיין את העונג שהניצחון הזה יביא לחיים שלנו. אני חיה בשביל היום ששוב תצחק בקול מעמקי הלב".

בינתיים, הימים חולפים, השבועות עוברים אבל מילובאץ עדיין לא הגיעה בשורה מעודדת, כשמצבו הרפואי נותר תחת עלטה מפחידה מאוד. השבוע, הוא הועבר לבקשת משפחתו לבית חולים אחר בסרביה, מה שרק מוסיף לחששות באשר לסטטוס בו הוא נמצא נכון לעכשיו. מה שבטוח זה שהוא עוד נלחם על חייו, כשדיווחים ביוון טוענים שבשבוע החולף חלה הידרדרות במצבו, וכי הימים הקרובים עלולים להיות גורליים וטרגיים במיוחד.

מעבר לתקופתו בנבחרת סרביה, ברזומה של ילובאץ אפשר למצוא גם 10 משחקי יורוליג במדי ריטאס וילנה בעונת 2013/14, כמו גם שתי עונות איכותיות ביורוקאפ כאשר שיחק בסראגוסה (2014 - 2016). בנוסף, בין היתר בקריירה עשירה שלו, הסרבי שיחק בכוכב האדום, ניז'ני נובגורוד, באמברג, גזניאטפ ואת העונה הנוכחית כאמור התחיל בא.א.ק אתונה, שם רשם 11.2 נקודות ו-4.4 ריבאונדים בממוצע למשחק בליגה המקומית.

בכל אופן, כעת כל שנותר לעולם הספורט כולו הוא להתפלל לשלומו של הסרבי, אחריו כולם התאחדו בתקווה משותפת להחלמה ויציאה מהתסבוכת הכל כך מצערת. צריך להמתין ולראות איך יתקדם הסיפור המסובך בתקווה לסוף חיובי, אך כבר עכשיו, ככל הנראה מבלי שהוא בכלל יודע ובעל כורחו, ילובאץ ליכד את הענף כולו מאחוריו.