הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זוכה לאמון מאוברדוביץ': התכנית של ים מדר

בוסטון סלטיקס בוחנת וגם מכבי תל אביב מגששת, אבל החלטת היורוליג להעניק לפרטיזן בלגרד כרטיס חופשי טרפה את הקלפים. אחרי העונה הטובה, הרכז צפוי להישאר בפרטיזן בלגרד, וינסה להמשיך להתקדם

עמרי מנהיים ואלון אמסלם  17.06.22 - 12:13

ים מדר ופרטיזן בלגרד אמנם סיימו את העונה בטעם מעט חמוץ, אבל ההחלטה לתת להם את הכרטיס החופשי ליורוליג בעונה הבאה המתיקה מעט את הגלולה וטרפה את הקלפים בכל הנוגע לתכניות של הישראלי בעונה הבאה.

מדר, שנבחר על ידי בוסטון סלטיקס במקום ה-47 בדראפט 2020, חתם בקיץ שעבר על חוזה לשלוש שנים בפרטיזן לאחר שלא הצליח לקבל חוזה מובטח ב-NBA. הוא הצליח לסלול את מקומו לרוטציה של ז'ליקו אוברדוביץ', תוך שהוא קולע 8.4 נקודות בכמעט 18 דקות למשחק ביורוקאפ לצד שלושה אסיסטים.

בעקבות העונה הטובה, הרכז הישראלי זכה לשיחה מז'ליקו אוברדוביץ' בה אמר לו המאמן שהוא רואה בו חלק בלתי נפרד מפרטיזן בלגרד גם בעונה הבאה, בהתאם לחוזהו.

במקביל, הגיעה שיחה גם מבוסטון. הקבוצה שמחזיקה בזכויות על הרכז הישראלי זימנה אותו לשחק תחתיה בליגת הקיץ שקרב ובא, אך אם לא יהיו הפתעות מצד הסלטיקס - מדר צפוי להישאר בבלגרד ולנסות ולהמשיך בגרף ההתקדמות.

ברקע, הקשר בין מכבי ת"א לנציגיו של מדר נשמר וגישושים מהצד הצהוב, שמשנה את עורו בימים האחרונים, נרשמו גם כן. עם זאת, מדר מחזיק בחוזה עם ביי-אאוט גבוה ואופציית יציאה ל-NBA, כך שלכולם ברור הקושי במעבר מהסוג הזה. מה גם שהרעיון לשחק עם פרטיזן בלגרד ביורוליג אחרי שמונה שנות היעדרות - ותחת אוברדוביץ' - קוסמת למדר בדיוק כפי שהיא קוסמת לכל אוהד כדורסל אירופי.