הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשני צידי המגרש: תרומת זוסמן ובלאט בגמר

19:55 ב-5SPORT: הצמד של אלבה במשחק השלישי מול באיירן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.22 - 17:00

יובל זוסמן, תמיר בלאט ואלבה ברלין מרחק 40 דקות מהשגת המטרה שלהם - האליפות הגרמנית. צמד הישראלים וקבוצתם יעלו הערב (שישי, 19:55, ישיר ב-5SPORT) למשחק השלישי בסדרת גמר הבונדסליגה, זאת כשהם מחזיקים ב-0:2 מבטיח על באיירן מינכן.

למעשה, צמד הישראלים הם שניים מאבני הדרך המשמעותיות ביותר של המאמן ישראל גונזאלס עד כה בסדרה. בלאט, שתרם בשני המשחקים הראשונים 8 נקודות (חמישי בקבוצה) ו-5 אסיסטים (ראשון בקבוצה) בממוצע למשחק, נמצא במקום השני ביעילות התקפית (כמות הנקודות שנקלעו פר 100 פוזשנים, מבין אלו ששיחקו יותר מ-10 דק' בממוצע) עם 110.14 נקודות, ובמקביל גם מחזיק במקום הראשון במדד הפלוס מינוס עם 8.5.

במקביל אליו, גם זוסמן עושה את שלו. הפורוורד קולע 10 נקודות (שני בקבוצה) וקולט 3 ריבאונדים בממוצע עד כה בגמר, כשבצד ההגנתי הוא ניצב במקום השלישי ביעילות הגנתית עם 81.61 נקודות (כמות הנקודות שספגה הקבוצה פר 100 פוזשנים).

מבחינת יחסי הכוחות, אלבה ובאיירן נפגשו העונה כבר שש פעמים, כשבשלוש ההתמודדויות הראשונות היו אלה הבווארים לצאת עם ידם על העליונה, אך בשלוש האחרונות הברלינאים ניצחו, מה שמביא אותם כעת מרחק משחק אחד בלבד מהתואר. אם אכן ישלימו את העבודה בפעם הרביעית ברציפות, זו תהיה הזכייה השלישית ברצף באליפות הגרמנית.

(הסטטיסטיקה המתקדמת נלקחה מהכלי הסטטיסטי InStat)