הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זוסמן: "זו העונה הכי טובה בקריירה שלי"

האזינו: הישראלי התארח ב"ספיק נ' רול" והתייחס בין היתר לנבחרת ("לא אידיאלי, העונה של השחקנים מתמשכת לפעמים לכדי עונות"), למכבי תל אביב ("במשחק נגדם הייתי בזון אאוט שאף פעם לא הרגשתי") וגם לעונה החולפת באלבה ("אין ספק שהשתפרתי, העבודה בגרמניה אחרת לגמרי")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.22 - 13:39
"העונה הטובה בקריירה שלי". זוסמן
"העונה הטובה בקריירה שלי". זוסמן

עונה טובה עברה על אלוף גרמניה הטרי, יובל זוסמן, שזכה עם אלבה ברלין בתואר לפני כשבועיים. 11 ימים עברו בין המשחק האחרון בסדרה נגד באיירן מינכן ועד שזוסמן החליף את החולצה הצהובה בכחולה-לבנה של הנבחרת ואחרי החלון המוצלח, בסיומו ישראל העפילה לשלב הבא במוקדמות הגביע העולמי, התפנה זוסמן כדי להתראיין ב"ספיק נ' רול", פודקאסט הכדורסל של "ערוץ הספורט".

תחילה התייחס שחקנה של אלבה לטווח הקצר בין סוף העונה לחלון הנבחרות: "זה לא היה קל. הגוף גמור, כל מיני פציעות מטרידות אותך, אבל זה משהו שהוא יותר גדול ממך וזה חשוב מבחינתי. זה לא אידיאלי כי הרבה פעמים השחקנים באמצע ואין להם את היכולת להחליט יותר מידי, אני מתכוון לזה בקטע שהעונה שלנו מתמשכת לכדי עונות רצופות. זה פוגע בשחקנים לאורך זמן, עייפות גופנית ומנטלית. דיברתי עם המנהל נבחרת וסיפרתי לו על הקשיים, אבל לא אמרתי בחיים שאני לא יכול להגיע".

זוסמן התייחס גם בין היתר לעונה החולפת וטען כי היא הטוב הביותר שהייתה לו: "אין ספק שהשתפרתי השנה. העבודה בגרמניה היא אחרת לגמרי. בקבוצה כמו אלבה ברלין, זה מעבר לנקודות. בסוף, מי שרואה אותנו מבין שזו קבוצה נטולת אגו. החשיבה של הכדורסל הגרמני הוא מיוחד".

"אתה לא יכול להפריד את עצמך מהקבוצה, להיות מעל, או לעשות פרצוף", המשיך אקס מכבי ת"א, "זה יפה, כי בכל משחק נתון מישהו אחר יכול לבלוט. היו לי משחקים יותר טובים או פחות טובים, אבל אני חושב שהשתפרתי בהרבה דברים העונה, להבין כדורסל ברמה אחרת, בהתקפה אני עושה הרבה יותר תנועה. מבחינת כדורסל, הייתי אומר שזו הייתה העונה הכי טובה שלי בקריירה".

כמובן שאי אפשר לערוך ריאיון עם זוסמן בלי להתייחס לחזרה שלו להיכל מנורה ולאיך שהיא הרגישה עבורו: "המשחק הזה היה לי אישית מוזר, כי הייתי בזון אאוט שאף פעם לא הרגשתי. ברמה שיש האוהדים שקיללו אותי מהיציע ואני לא הצלחתי לשמוע. זה לא קרה לי הרבה זמן, הייתי בעולם אחר. זה היה כמו חוויה חוץ גופית, הייתי מנותק. הייתי פיזית שם, אבל לא מנטלית. כשנגמר המשחק ורועי כהן ראיין אותי, אז נכנסתי שוב לתמונה והבנתי איפה אני. זו הייתה חוויה מאוד משונה. רציתי להגיע למשחק ושאני אצליח להתרכז במה שאני צריך לעשות, וכך היה".

לבסוף התייחס זוסמן גם לטראש טוק ולמיעוט השימוש שלו בו: "אני לא מדבר שלא לצורך. לי חשוב לתרום כמה שיותר כדי להיות שלם עם התוצאה. יכול להיות טראש טוק קטן וחמוד. אני זוכר מאיזה משחק שהתעמתתי עם שחקן של באמברג והתחלתי להתווכח איתו. בסוף המשחק אמר לי המאמן יכולות אישיות של אלבה: 'אסור שזה יקרה, אסור ששחקן או מאמן יריב יוציא אותך מהאיזון שלך. אם הייתי מאמן יריב, הייתי מציק לך כל הזמן, כי אני יודע שקל להוציא אותך מאיזון, לכן אני לא עושה הרבה טראש טוק'".

האזינו לפודקאסט>>>

 

להאזנה באפליקציית 5RADIO, לחצו כאן.

להאזנה בספוטיפיי, לחצו כאן.

להאזנה באפל, לחצו כאן.

להאזנה בגוגל, לחצו כאן.