הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סלע נוצח 3:0 ע"י פדרר ועף מאליפות ארה"ב

השווייצרי הכניע את הישראלי ב-78 דקות אחרי 3:6, 2:6 ו-2:6: "שמח על ההגשות שלי". המדורג 93 בעולם מסיים את התחרות עם 31 אלף דולרים. המדורג שלישי בעולם יפגוש בסיבוב ה-3 את מארין צ'יליץ' שהביס את טומיץ' 0:3

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.09.11 - 21:30
לפחות הפסיד לאגדה. סלע (gettyimages)

דודי סלע סיים הערב (חמישי) את חלקו באליפות ארה"ב כבר בסיבוב השני אחרי שהפסיד לרוג'ר פדרר כצפוי 6:3, 6:2 ו-6:2 במגרש המרכזי ע"ש ארתור אש בניו יורק. הישראלי לא הצליח לשבור אפילו לא פעם אחת את הפנומן השווייצרי ונפרד מהגראנד סלאם האחרון של העונה בתוך 78 דקות בלבד.

סלע, שמעולם לא עבר את השלב השני בפלשינג מדו, יתנחם בהכנסה של 31 אלף דולרים אחרי הניצחון הבודד שהשיג בסיבוב הקודם מול תומאס בלוצ'י. פדרר, שמחפש תואר שישי בארה"ב וראשון מאז 2008 יפגוש בסיבוב הבא את מארין צ'יליץ'. הקרואטי מדורג 26 בעולם ניצח בצורה מרשימה את ברנרד טומיץ' האוסטרלי 1:6, 0:6 ו-2:6.

"זה תמיד יתרון גדול כשאתה מגיש מצויין ואני שמח על כך", אמר פדרר בסיום שהשיג למעלה מ-70 אחוזי הצלחה בניסיון ההגשה הראשון שלו במשחק, "ביום שישי מצפה לי יום אימונים כדי שאוכל לעבוד על מספר דברים ואני מקווה לשחק אפילו טוב יותר במשחק הבא".

מהלך המשחק
פדרר ניצח בקלות את שני המשחקונים הראשונים שהוא הגיש על האפס, כשמנגד סלע לא נותר פראייר ושמר גם הוא על ההגשות בדרך ל-2:2. השוויצרי עלה ל-2:3 ובמשחקון שלאחר מכן השיג שבירה שהביאה למפנה במערכה. הפייבוריט מבאזל המשיך לשמור על ההגשות שלו בדרך ל-3:6 בתום הסט הראשון.

את המערכה השניה, בדיוק כמו הראשונה, פתח סלע בצורה טובה ושמר על שתי ההגשות שלו. אבל במשחקון החמישי נשבר (תרתי משמע) המדורג 93 בעולם ופיגר 3:2. פדרר המשיך להגדיל את יתרונו כשהוא שובר פעם נוספת את הישראלי במשחקון השביעי ולוקח את המערכה השניה בקלילות - 2:6.

פדרר המשיך להציג משחק הגשות מושלם וליריבו בלבן לא היה שום סיכוי מול העוצמה של אלוף ארה"ב בעבר מהקו האחורי. במערכה השלישית השווייצרי שבר במשחקון השלישי והשביעי וניצח פעם נוספת את הסט ב-26 דקות בדרך ל-2:6.