הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיוקוביץ' ניצח את פדרר בתום דרמה גדולה

US OPEN: השוייצרי הוביל 0:2 במערכות ולאחר מכן היו לו שתי נקודות משחק במערכה האחרונה אבל נולה הוכיח מאיזה חומר הוא עשוי והעפיל לגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.11 - 21:58
דיוקוביץ' חוגג (gettyimages)
דיוקוביץ' חוגג (gettyimages)

זה היה מפגן טניס אדיר שבסיומו נובאק דיוקוביץ' הוכיח מדוע הוא המדורג 1 בעולם. הסרבי ניצח ב-5 מערכות (7:6, 6:4, 3:6, 2:6, 5:7) את רוג'ר פדרר בדרמה גדולה והוכיח שהוא עשוי מחומרים של אלופים כשהעפיל לגמר ה-US OPEN.

פדרר זכה בשתי המערכות הראשונות כשהוא מציג טניס נפלא וגורם ליריבו לאבד משחקוני הגשה בדרך ל-0:2 במערכות אבל כנראה שמשהו בראש של הפנומן השתבש בתקופה האחרונה כי כמו במשחק מול טסונגה בווימבלדון, הוא פשוט איבד ריכוז וראה את נולה חוזר לעניינים ובגדול כשהשלים 3:6 במערכה שלישית ומשם טייל במערכה הרביעית, 2:2 במערכות.

פדרר גמור? מה פתאום. השניים סיפקו טניס משובח במערכה החמישית, שמרו על ההגשה עד שרוג'ר התעלה וברח ל-3:5 ושם הוא כבר הוביל 15:40 כלומר היו לו שתי נקודות משחק. נגמר? לא אם שואלים את דיוקוביץ' שפשוט עשה קאמבק ענק ושבר מנטלית את יריבו בדרך לניצחון אדיר וכרטיס לגמר.

מהלך המשחק
אחרי המתנה של למעלה משעה עלו השניים על המגרש המיובש ובתוך 10 דקות שמרו כל אחד על הגשותיו, בדרך ל-2:2 מהיר. בהמשך המערכה הראשונה המשיכו השחקנים לשמור על ההגשות, אבל המגמה הייתה ברורה: נובאק עשה זאת בקלות רבה יותר מאשר רוג'ר. אבל פדרר החזיק מעמד עד שובר השוויון, ובו הוא הצליח לעשות את מה שלא עשה עד אותו הרגע - לשחק טוב יותר מהסרבי, ולשבור אותו. פדרר הוביל כבר 3:6 ויכול היה לגמור את המערכה, אבל דיוקוביץ' נלחם על המערכה, מתח את שובר השוויון - ובסופו של דבר הפסיד בו 9:7. 0:1 לפדרר במערכות.

במערכה השנייה פדרר השיג שבירה ראשונה - והשיג אותה מוקדם כשעלה ל-1:2, משם המשיך ל-1:3 במשחקון שנמתח, לפני שפדרר לקח גם אותו. אבל זו לא הייתה השבירה האחרונה במערכה - דיוקוביץ' התאושש ומהר מאוד שבר והשווה - 3:3. הנדנדה נמשכה, ופד-אקס שבר בעצמו שוב ועלה ל-3:5. אח"כ הוא סגר עניין גם במערכה השנייה עם 4:6 משכנע - 0:2 במערכות לשווייצרי.

כשכל המומנטום איתו - פדרר הפסיד את המשחקון הראשון במערכה השלישית, על ההגשות של דיוקוביץ', ומיד אח"כ נשבר בתום משחקון ארוך ומותח, ופתאום - נולה עם המושכות בידיים, 0:2. הוא שוב שמר על ההגשות שלו, ועלה ל-0:3. משם ועד סוף המערכה שוב התאפסנו השניים כל אחד על הגשותיו שלו, מה שאומר: 3:6 לדיוקוביץ', שחוזר לתמונה עם 2:1 במערכות. ככה נראה קרב ענק.

בפתיחת המערכה הרביעית אפשר כבר היה לחוש בשינוי הופך למשהו קבוע: נולה פתח עם שבירה, ומהר מאוד עלה ל-0:2, כשאת המשחקון השני הוא מנצח על האפס. שעתיים ו-37 דקות בתוך ההתמודדות המתישה, דיוקוביץ' עשה את זה 1:3 במערכה הרביעית. תוך 3 דקות, המערכה החמישית שלחה SMS והודיעה: אני בדרך. נולה שבר שוב, בפעם הרביעית במשחק (לעומת פעמיים של פדרר עד השלב הזה), ועלה ל-1:4. משם זה המשיך ל-1:5. השוייצרי הצליח לשמור על ההגשה במשחקון צמוד וארוך ובמצב של 2:5 הסרבי הגיש למערכה. הוא הוביל כבר 0:40, פדרר חזר ל-40:40 אך דיוקוביץ' התעלה וזכה במערכה. 2:2.

פדרר פתח נהדר את המערכה החמישית ושמר על ההגשה בדרך ל-1:2. במשחקון הרביעי, השוייצרי סיפק נקודה נפלאה ועלה ל-15:30 אולם יריבו הצליח לבסוף לשמור על ההגשה, 2:2. שני הטניסאים שמרו על ההגשות וב-2:3 הלחץ היה על הסרבי. ב-30:40 דיוקוביץ' שלח חבטת גב יד אדירה לאורך הקו והישווה 3:3. ואז פדרר שמר על ההגשה ושבר את יריבו על האפס תוך שהוא מנצל גם טעות כפולה נדירה של נולה. 3:5.

במשחקון ה-9 פדרר כבר הוביל 15:40 ונראה היה שהניצחון בכיס שלו אבל הסרבי הראה שהוא עשוי מחומר אחר ועשה קאמבק גדול שבסיומו חבטת החזרה ענקית, 4:5. משם כל המומנטום השתנה והסרבי זכה ב-3 משחקונים רצופים מול פדרר שנראה פתאום חסר אונים. בסיום, הסרבי בגמר.