אנדיוני הפסידו בבית, 1:2 לקנדה על ישראל

גביע דייויס: הבית העליון מתרחק. הישראלים נתקלו בתצוגת הגשות נהדרת של יריביהם ורשמו הפסד בית ראשון מזה 6 שנים אחרי 4:6, 6:3, 6:4, 6:4. על מנת לנצח במפגש אמיר ויינטרוב ודודי סלע יצטרכו להתעלות במשחקי היחידים מחר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.09.11 - 15:00
תחילת כתבה

הכרטיס לבית העליון מתרחק מנבחרת הדייויס של ישראל. אנדי רם ויוני ארליך, שבמשך שנים נחשבו לבאנקר, פגשו הערב (שבת) את הצמד הקנדי דניאל נסטור ו-ואשק פוספיסיל למשחק הזוגות. נישאים על גלי תמיכת הקהל הביתי הצמד הישראלי ניסה להביא את הנקודה המיוחלת, אך הפעם פגש משוכה גבוהה מדי. הקנדים גילו המון אופי והצליחו להשיג 4:6, 6:3, 6:4, 6:4, תוך שהם מנחילים הפסד ביתי ראשון מזה 6 שנים ליריביהם. בעקבות התוצאה עלתה קנדה ליתרון 1:2 במפגש וכעת הלחץ עובר לכתפיהם של דודי סלע ואמיר ויינטרוב. טניסאי היחידים שלנו יהיו חייבים להתעלות עם שני ניצחונות במפגשי מחר על מנת לחולל מהפך ולנצח בסופו של דבר בהתמודדות כולה.

למרות  האכזבה מההפסד קשה לבוא בטענות לצמד הישראלי. רם ואלריך נלחמו לאורך כל ההתמודדות, הראו הנרגיות חיוביות ובסט הרביעי הצליחו להציל 4 נקודות משחק לפני שנכנעו בסופו של דבר. מה שעשה את ההבדל הפעם היה ככל הנראה חבטות הפתיחה. אנדיוני לא הצליחו לשמור על יציבות, ומנגד נסטור ופוספיסיל הציגו יכולת מרשימה. למעט המערכה הראשונה, בה נשברו פעמיים, הזוג הקנדי שמר על ההגשות שלו מהגיים ה-9 והלאה ולישראלים לא היתה תשובה.

את התשובה האם ההפסד יעלה גם בתבוסה במפגש כולו נקבל מחר. ראשון יעלה על המשטח ברמת השרון דודי סלע שינסה להתאושש מההפסד לפוספיסיל ביום שישי ולהשיג שיווין 2:2. המחבט הבכיר יפגשו את מילוש ראוניץ', שמדורג אמנם במקום ה-31 בעולם, אך רע מאוד בהפסד לאמיר ויינטרוב. המידה שסלע יצליח להשאיר את ישראל בחיים גורל ההתמודדות יקבע במפגש בין ויינטרוב לואשק פוספיסיל. הישראלי הצעיר הדהים פעם אחת, בנבחרת מקווים כי במידה ויצטרך המדורג 182 בעולם יעשה את העבודה שוב. 

מהלך המשחק
כנראה שההתרגשות עשתה את שלה, כאשר הזוג הישראלי נשבר כבר במשחקון ההגשה הראשון שלו ואיפשר לקנדים לעלות ל-0:2 בפתיחה. אלא שרם וארליך הגיבו מיד עם שבירה משלהם, שמרו על הסרב ואיזנו ל-2:2. שני הצמדי הצליחו לשמור על ההגשות עד למשחקון התשיעי. הישראלים הרימו את היכולת, שברו את היריבים וסגרו עניין עם 4:6  בתום הסט הפותח.

רם את ארליך שמרו על היכולת הטובה גם בפתיחת הסט השני, ובמצב של 2:2 הגיעו ל-3 נקודות שבירה על הקנדים. אלא שנסטור ופוספיסיל גילו הרבה אופי והצליחו להציג את הגיים. מיד לאחר מכן הקנדים המשיכו את המומנטום עם שבירה ועלו ל-2:4 מבטיח. הצמד הישראלי עוד הספיק לצמק, אבל היריבים שמרו על קור רוח בדרך ל-3:6 בתום המערכה.

שני הצדדים הגיעו חדים גם לסט השלישי עם החלפת נקודות ליד הרשת. כמו במערכה הראשונה גם הפעם המפנה הגיע במשחקון ה-9. הקנדים ניצלו חוסר ריכוז בהגשות של אנדיוני, הצליחו לשבור בנקודה קריטית ולעלות ל-4:5. נסטור ופוספיסיל לא איבדו את ההזדמנות ועם סרבים ראשונים שנכנסו סגרו את המערכה עם 4:6 ויתרון 1:2.

גם במערכה הרביעית נמשכה המגמה, כאשר שבירה אחת הספיקה לקנדים. במצב של 3:3 שתי שגיאות כפולות מרגיזות של יוני ארליך איפשרו לנסטור ופוספיסיל לקחת את ההובלה. אנדיוני עוד ניסו לחזור על מלחמה גדולה ובמצב של 5:4 הצליחו להציל 4 נקודות משחק על ההגשה של פוספיסיל. בסופו של דבר הישראלים לא הצליחו לנצל את נקודות השבירה שלהם והקנדים סגרו 4:6 ו-1:3 חשוב בסיכום המערכות.