אינדיאן וולס: דיוקוביץ', נדאל ופדרר ברבע

המדורג 1 ניצח 0:6, 7:6, 2:6 את אנדוחר הספרדי ויתמודד ברבע הגמר נגד אלמגרו. הספרדי טייל מול דולגופולוב, השוויצרי חזר מפיגור מערכה וניצח את בלוצ'י. אצל הנשים, אזרנקה בחצי הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.03.12 - 09:38
לא הולך קל. פדרר (gettyimages)
לא הולך קל. פדרר (gettyimages)
תחילת כתבה

שלושת המדורגים הבכירים בעולם העפילו לרבע הגמר באינדיאן וולס, אבל לא לכולם זה הולך חלק. המדורג 1 נובאק דיוקוביץ' איבד מערכה מול אנדוחר הספרדי, כאשר רוג'ר פדרר נאלץ לחזור מפיגור מול בלוצ'י כדי להמשיך הלאה. לרפאל נדאל דווקא היה טיול נעים מול דולגופולוב והמפגשים הגדולים של הטורניר עוד לפנינו. אצל הנשים, ויקטוריה אזארנקה כבר בחצי הגמר אחרי שהביסה ללא רחמים את רדוואנסקה.

נובאק דיוקוביץ' אמנם עלה לרבע הגמר, אבל משהו לא דופק אצל הסרבי מאז תחילת 2012, לפחות לא בסטנדרטים שהוא הציב לכולנו בשנה שעברה. הסרבי איבד מערכה ראשונה בטורניר וניצח בסופו של דבר 0:6, 7:6 (5), 2:6 את פאבלו אנדוחר הספרדי. בשלב הבא הוא יפגוש ספרדי נוסף, ניקולס אלמגרו, אחרי שזה הכניע את תומאס ברדיץ'.

לפחות בהתחלה, נולה עלה חד למגרש בקליפורניה ודרס את יריבו מהמקום ה-45 בעולם 0:6 במערכה הראשונה. אלא שדווקא כשזה נראה כמו שיוט קליל, המדורג 1 בעולם קיבל פייט רציני מאנדוחר, שכפה על דיוקוביץ' שובר שוויון במערכה השניה, בה גם השיג מיני ברייק שהספיק לו לניצחון במערכה.

דיוקוביץ' הבין את המסר ובמערכה המכרעת דאג לסגור עניין. הסרבי השיג שתי שבירות ולא נתן ליריב הספרדי שום סיכוי. זה הוביל ל-2:6 ששולח אותו לרבע הגמר של הטורניר הנחשב. שם ממתין לו כאמור ניקולס אלמגרו, שממש לא התקשה נגד ברדיץ'. ה-12 בעולם ניצח 4:6, 0:6 את הצ'כי והעפיל לשלב אליו לא הצליח להגיע בשנה שעברה.

רוג'ר פדרר איבד מערכה אחת גם מול ראוניץ' בסיבוב הקודם, אז העניין הזה לא זר לנו באינדיאן וולס 2012. השוויצרי (3 בעולם) נכנס לבור לא פשוט מול תומאס בלוצ'י הברזילאי עד שניצח 6:3, 3:6, 4:6 תוך שעה ו-40 דקות. ברבע הגמר פדרר יפגוש חואן מרטין דל פוטרו שעבר בקושי את דניס איטסומין האוזבקי עם 6:7, 7:6, 2:6.

רפאל נדאל סיים את העבודה שלו הלילה תוך שעה ו-16 דקות בלבד, ועם 3:6, 2:6 מוחץ על אלכסנדר דולגופולוב האוקראיני. הספרדי כמעט שלא עשה טעויות, הציל את כל 5 נקודות השבירה נגדו ושבר בעצמו שלוש פעמים בדרך לניצחון חלק. היריב הבא של נדאל הוא דויד נלבנדיאן, הארגנטיני הוותיק, שהפתיע את ג'ו ווילפריד טסונגה עם 6:3, 5:7, 3:6. ג'ון איסנר (ארה"ב, 11) ניצח  4:6 ו-5:7 את מת'יו אבדן האוסטרלי.

אצל הנשים, ויקטוריה אזרנקה העפילה לחצי הגמר בזכות דריסה קלילה על אגניישקה רדוונסקה, 0:6, 2:6. החובטת הבכירה בעולם תמתין לתוצאת המשחק בין לי נה לאנג'ליק קרבר כדי לדעת את זהות היריבה בחצי הגמר.

הדפס