הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר ניצח את איסנר בגמר האינדיאן וולס

6:7, 3:6 לשוויצרי על המדורג 11 הביא לו תואר מספר 73 בקריירה, וזיכה אותו במיליון ד' ו-1,000 נקודות דירוג. אצל הנשים, אזרנקה גברה על שראפובה 2:6, 3:6 והמשיכה את השנה המושלמת שלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.03.12 - 23:45
ימצא מקום על המדף? פדרר (GETTYIMAGES)
ימצא מקום על המדף? פדרר (GETTYIMAGES)

בפעם ה-73 בקריירה המרשימה שלו, רוג'ר פדרר הניף הערב (ראשון) תואר, כשהפעם הוא עשה זאת אחרי ניצחון מרשים בגמר טורניר האינדיאן וולס, 6:7, 3:6 על ג'ון איסנר. עבור הפנומן השוויצרי, מדובר בתואר ה-3 העונה, ובפעם הרביעית שהוא זוכה בטורניר.

בנשים, המדורגת מספר 1 בעולם ויקטוריה אזרנקה המשיכה את השנה המושלמת שלה, כשגברה על מריה שראפובה 2:6, 3:6 בגמר וזכתה בטורניר האינדיאן וולס. אחרי הזכיות בסידני, באליפות אוסטרליה הפתוחה ובטורניר דוחא, הבלארוסית בת ה-22 הוסיפה עוד גביע לארון.

פדרר- איסנר 6:7, 3:6
אחרי הניצחון הגדול על הנמסיס רפאל נדאל בחצי הגמר, ולאור העובדה שדיוקוביץ' הודח בידי איסנר (11 בעולם) פדרר ידע מראש שהתואר בהישג יד, אבל למרות הכל, זה ממש לא היה טיול בפארק. במערכה ראשונה צמודה ומותחת במיוחד, שני הטניסאים שמרו על ההגשות והגיעו לשובר שיוויון, כשהמתח הגיע לשיאו במצב של 7:7. למרות שתי הצלות מדהימות של איסנר, שהציל נקודת מערכה פעמיים, הגיעה טעות בלתי מחוייבת שלו, ופדרר אמר תודה בדרך לניצחון במערכה הראשונה.

במערכה השניה זה כבר הלך יותר קל, אבל לא לפני שהשניים שמרו על ההגשות עד למצב של 3:3. במשחקון מספר 7, האמריקאי כבר נשבר בפעם הראשונה, מה שהוביל לאיבוד ריכוז וביטחון מצידו, בדרך לשבירה נוספת של המדורג 3, שדילג במהירות 3:6 שהכריע את ההתמודדות.

אמנם איסנר יתנחם בכך שיכנס לעשירייה הראשונה כשהדירוג יתעדכן (ובטח יציין את הניצחון על נולה באותיות זהב בקו"ח שלו), אבל המנצח הגדול הוא פדרר: השוויצרי יזכה בצ'ק שמן על סך מיליון דולר, 1,000 נקודות דירוג, והוא יכול לפנות מקום על מדף הגביעים שלו את הפינה בה יניח את התואר ה-73 בקריירה. בנוסף, פדרר גרף כבר 3 תארים העונה, וזוהי הפעם ה-4 בה הוא זוכה בטורניר האינדיאן וולס.

אזרנקה - שראפובה 2:6, 3:6
הגמר הראשון אי פעם של אזרנקה בטורניר האינדיאן הוולס נפתח בשבירת ההגשה, מה שהוביל אות ליתרון נוח של 0:2, לפני ששראפובה שברה בחזרה. אחרי 40 דקות, זה כבר היה 2:6 ו-0:1 למדורגת 1. במערכה השנייה שראפובה איבדה ריכוז ונקלעה ל-3:0, השתיים לא הצליחו לשמור על ההגשות גם בהמשך, מה שעבד לטובתה של אזרנקה, שנראתה בכושר טוב יותר וגילתה עליונות לאורך כל ההתמודדות, עד ל-3:6 בסיום המערכה השניה.

"היא פשוט יציבה מאוד, וגורמת ליריב לעבוד קשה על כל נקודה", פרגנה שראפובה בסיום. "בסופו של דבר, עשיתי יות רמדי שגיאות שעלו לי במשחק". המנצחת המאושרת, שעלתה למאזן 0:23 מאז תחילת 2012 וגרפה תואר 4 עונה (כמו גם פרס מיליון דולר ו-1,000 נקודות דירוג), לא הסתירה את שמחתה: "לשחק נגד עצמי? זה יכול להיות מעניין, ואולי גם אשתפר ואמצא דרך לנצח אותי".