סלע: "הקרב עם פורטוגל חשוב, אולי קריטי"

המחבט הבכיר של ישראל לקראת מפגש הדיוויס (6-8 באפריל): "רוצה לנצח בעיקר כדי לא לאכזב את הקהל"

דניאל רוט  27.03.12 - 17:59
דודי סלע. גביע דייויס שוב איתנו (GETTYIMAGES)
דודי סלע. גביע דייויס שוב איתנו (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהבעוד 10 ימים תעלה נבחרת הדייויס של ישראל למפגש מול פורטוגל ברמת השרון (6-8 באפריל), במסגרת הבית האירופאי אפריקני מספר אחת. המנצחת במפגש הקרוב תעלה לפלייאוף העלייה לבית העליון, בעוד המפסידה תתמודד בפלייאוף הירידה המקביל. מי שנחת בארץ לקראת האירוע הוא המחבט הבכיר של ישראל דודי סלע (61 בעולם)  שהתייחס להתמודדות הצפויה לו ולחבריו.

"הציפייה למפגש ביתי היא תמיד גדולה", סיפר סלע, "מעבר לזה שאנחנו רוצים לנצח, אנחנו רוצים עוד יותר לא לאכזב את הקהל". על המפגש הקרוב שערב המשחקים שלו אגב נופל על ערב ליל הסדר, אמר: "בסך הכל זה מפגש חשוב, אולי קריטי. ניצחון ישים אותנו במעמד של אפשרות לעלות, אבל הפסד ידחק אותנו לפינה, בלחץ שאם נפסיד נרד בית. זה כמובן לא משהו שאנחנו רוצים".

כמו תמיד פנה המחבט הבכיר של ישראל בבקשה לצופים שימלאו את האיצטדיון ברמת השרון: "חשוב שנשיג ניצחון וחשוב שיגיע הרבה קהל, כי בלעדיו נהיה בבעיה". וכשסלע מדבר על בעיה, הוא מתכוון לשני השחקנים של פורטוגל. לא בעשירייה הראשונה אמנם, אבל שחקני טופ 100 לגיטימיים. את רוי מצ'אדו (80) הוא פגש בסוף השנה שעברה בברזיל והפסיד לו 6:2, 6:2. את פרדריקו ג'יל (85) הוא פגש בווימבלדון וניצח בשלוש מערכות.

"הם חברה נחמדים מאוד, הפורטוגלים, אבל לא על המגרש", הזהיר סלע, "יש להם דם חם ורצון גדול לנצח. אמנם הם מעדיפים חימר, אבל שניהם כבר הוכיחו לי שהם מסוכנים גם על משטח מהיר. אני רק יכול לקוות שאנחנו נהיה טובים יותר, נעשה הכל כדי שזה יקרה".