דודי סלע: "אין לפורטוגלים שום נשק מיוחד"

הבית האירופי/אפריקאי: ישראל מול פורטוגל בשישי. ארליך: "מקווה שהקהל ידחוף אותנו קדימה". וינטרוב: "סומך על החברים שלי", רם: "אנחנו נבחרת אטרקטיבית"

דניאל רוט  03.04.12 - 13:49
תחילת כתבה

המסע אל עבר החזרה לבית העליון מתחיל עכשיו. נבחרת הדייויס של ישראל קיימה היום (שני) מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת הסיבוב השני של בית המוקדמות האירופי-אפריקני, כשתתמודד מול נבחרת פורטוגל. הנבחרת הישראלית כוללת את דודי סלע (61 בעולם) ואמיר וינטרוב (201). בזוגות ישחקו כמובן הצמד אנדי רם ויוני ארליך. את הנבחרת הפורטוגלית יובילו רי משאדו (80) ופדריקו ז'יל (85).

"בארץ אנחנו צריכים לעבור כל נבחרת", אמר דודי סלע ששפע ביטחון, "יש לפורטוגלים שני שחקנים שאין להם שום נשק מיוחד ואנחנו צריכים לעבור אותם. יצא לי לראות אותם בעבר ואני מוכן למשחק. יש לחץ אבל אני אוהב את זה. אני פה בשביל לנצח ובשביל לעלות אותנו לשלב הבא". אמיר וינטרוב הוסיף: ''אני יודע שיהיה מפגש קשה, אני מקווה שזה לא יהיה תלוי רק בי ואני סומך על החברה שיעשו את העבודה''.

אנדי רם: "אני חושב שאנחנו נבחרת אטרקטיבית והקהל יכול לבוא כי זה חג ויש חופש. אנחנו מוציאים מעצמנו טניס יותר טוב כשהקהל ממלא את המגרש. מחכים כבר ליום שבת וכיף להתחיל משחק ראשון בבית. אין דבר כזה משחקי דייויס קלים". שותפו יוני ארליך מיעט בדיבורים: "כולנו מחכים לזה. דייויס זה חווייה מדהימה והקהל פה הוא הכי טוב בעולם. אני חושב שזו ההזדמנות לקרוא לקהל שיגיע וידחוף אותנו".

"כיף לנו להתאמן פה בבית", אמר הקפטן אייל רן, "יש הרגשה טובה שאנחנו הולכים לקראת אירוע חשוב ומקווים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. אין הבדלים מהותיים במשטח. לפורטוגל יש נבחרת חזקה. היתרון שלנו זה הביתיות, ואנחנו מגיעים בכושר טוב".

שני המשחקים הראשונים ייערכו בערב ליל הסדר (6 באפריל) החל מהשעה 10:30 בבוקר. משחקי הזוגות יתקיימו למחרת בשעה 15:00 ומשחקי היחידים הנוספים יתקיימו בחול המועד פסח וייפתחו מהשעה 14:00.