שישי, 10:30, ישיר מהדייויס: ישראל מארחת את פורטוגל

גביע הדייויס: הנבחרת תעמוד מול משוכה לא קלה בדמות הפורטוגזים, ניצחון יקרב אותה עוד צעד אל הבית העליון. סלע יפתח מול ז'יל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.12 - 21:45
יעשו עוד צעד בדרך אלך המטרה? נבחרת ישראל
יעשו עוד צעד בדרך אלך המטרה? נבחרת ישראל
תחילת כתבה

מחר בבוקר (שישי), בשעה שכל העם יתכונן לליל הסדר, נבחרת ישראל תחל מחדש את דרכה בגביע הדייויס, כאשר תתמודד מול פורטוגל במסגרת הבית האירופי-אפריקאי. בהגרלת סדר המשחקים שהתקיימה היום הוחלט כי המחבט מספר 1 של ישראל, דודי סלע, יפגוש את פדריקו ז'יל (84 בעולם), במשחק הראשון, ולאחר מכן יעלה אמיר וינטרוב כשיפגוש את רוי משאדו (101).

לדודי סלע (61 בעולם), אמיר ויינטרוב (201) אנדי רם ויוני ארליך (43 בדירוג הזוגות), מצפה משימה לא פשוטה בכלל: אם הישראלים רוצים להעפיל מהבית האירופי/אפריקני אל הבית העליון הם יצטרכו לעבור עוד שני סיבובים נוספים, מול נבחרות חזקות יותר, אבל הדרך לשם מתחילה בסיבוב המוקדם, מול פורטוגל. אם הנבחרת תעפיל לסיבוב הבא היא תפגוש את סלובקיה או את בלגיה, ואם תנצח פעם נוספת היא תשחק על הזכות לחזור לבית העליון מול אחת מבין 4 נבחרות: פינלנד, דנמרק, רומניה, או דרום אפריקה.

עוד לפני כן, הנבחרת שמגיעה מחצי האי האיברי נחשבת למשוכה לא קלה: למרות שישראל מחזיקה במאזן של 0:3 במפגשים הישירים בין הנבחרות, סלע ושות' יצטרכו להתגבר כאמור על רוי מצ'אדו, פרדריקו ז'יל, ז'ואאו סוסה (177) ועל גסטאו אליאס (225).

ישראל מדורגת כעת במקום ה-11 בדירוג הדייויס, והיא מתדפקת על דלתות העשירייה הראשונה. הנברחת משחקת במםעל כבר 58 שנים, ומאזנה עומד על 43 ניצחונות לעומת 53 הפסדים. הישג השיא של הנבחרת היה ב-2009 כשהגיעה עד לחצי הגמר. שיאן הניצחונות במשחקי יחידים עבור הנבחרת הוא שלמה גליקשטיין, שעשה זאת 31 פעמים.