הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דייויס: 1:1 בין צרפת לארה"ב, 0:2 לספרד

רבע הגמר: טסונגה גבר על הריסון הצעיר, אך איסנר איזן. אלמגרו ופרר פירקו את האוסטרים והתקרבו לחצי הגמר. ארגנטינה וקרואטיה ב-1:1 אחרי ניצחונות של צ'יליץ' ודל פוטרו, גם סרביה וצ'כיה בשיוויון אחרי היום הראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.04.12 - 21:03
טסונגה. קרב קשה לצרפתים
טסונגה. קרב קשה לצרפתים
בזמן שישראל מתמודדת מול פורטוגל על הזכות להיות בפלייאוף על העליה לבית העליון, נערכים גם שלבי רבע הגמר של גביע הדייויס עם מספר טניסאים בכירים. אחרי משחקי הערב (שישי) ההתמודדות בין ארצות הברית לצרפת נמצאת במצב של 1:1. במקביל, ספרד החזקה עלתה ל-0:2 מול אוסטריה. ארגנטינה וקרואטיה בשיוויון אחרי יום המשחקים הראשון, כך גם במפגש בין סרביה לצ'כיה.

האמריקנים הגיעו למפגש מול הצרפתים ללא אנדי רודיק ומארדי פיש. למרות זאת, הם סיימו את היום הראשון במאזן של 1:1 ובונים על ניצחון של האחים בראיין במשחק הזוגות מחר. במשחק הראשון, נאבקו ריאן הריסון בן ה-19 (65 בעולם) וג'ו ווילפרד טסונגה (6). הצרפתי הבכיר ניצח 5:7, 2:6, 6:2 ו-2:6.

המשחק השני היה סיפור אחר לגמרי כשהפעם ארה"ב יצאה עם ידה על העליונה. ג'ון אייזנר (11) לא התקשה למרבה ההפתעה מול ז'יל סימון (13) וחגג עם 3:6, 2:6 ו-5:7.  האמריקני בעל חבטות הפתיחה החזקות וחבטת כף היד העוצמתית הרשים דווקא על חימר, משטח שאמור להיות קשה עבורו. במצב של 5:5 במערכה האחרונה, הוא סיפק פורהנד חזק והמשיך בבקהנד אדיר והשיג שבירה שממנה הצרפתי לא חזר. "שיחקתי מצוין, פשוט ככה. עליתי למגרש עם ביטחון כשלא היה משנה לי מי עומד מולי וזה עבד", אמר אייזנר.

הספרדים אמנם הגיעו למפגש מול אוסטריה ללא רפאל נדאל אבל כשמדובר בחימר קשה לראות מי יכול לעצור אותם. שני הטניסאים שלהם פשוט טיילו ביום ראשון. אלמגרו שמדורג 12 בעולם לא התקשה מול יורגן מלצר (21) וניצח  2:6, 2:6 ו-4:6. אלמגרו היה קרוב לשבירה כבר במשחקון הראשון אבל הצליח לעשות זאת במשחקון ההגשה השני של יריבו בדרך לניצחון במערכה הראשונה ב-33 דקות. משם, הוא המשיך לנצל את השגיאות הרבות של מלצר ולא עצר עד לסיום. זה עוד היה יחסית מסובך לעומת מה שעשה דויד פרר. הספרדי שמדורג 5 בעולם דילג בקלות מעל אנדרס היידר מאורר (139) עם 1:6, 3:6 ו-1:6 מהיר.

"זה היה אחד המשחקים הכי טובים שלי בדייויס", אמר אלמגרו, "התוצאה אמנם חד צדדית אבל זה לא היה פשוט. נלחמתי על כל נקודה ואני שמח מאוד. הייתי יותר מפוקס ממנו וניצחתי יריב חזק מאוד".

סרביה, בלי נובאק דיוקוביץ', פתחה רע את ההתמודדות בצ'כיה כאשר ויקטור טרויצקי הובס 6:2, 6:1, 6:2 מול תומאס ברדיץ' המצוין. המשחק השני היה דרמטי הרבה יותר והסתיים עם ניצחון סרבי, של יאנקו טיפסרביץ', 7:5, 4:6, 4:6, 6:4, 7:9 מול ראדק סטפאנק הוותיק. 1:1 היא גם התוצאה במפגש בין ארגנטינה לקרואטיה. דויד נלבנדיאן הפסיד מול הקהל הביתי למארין צ'יליץ' - 5:7, 6:4, 4:6, 7:6, 6:3. חואן מרטין דל פוטרו עלה אחריו והחזיר את ארגנטינה לתמונה עם 2:6, 6:7, 1:6 על איבו קרלוביץ'