דייויס: ישראל בפלייאוף ההעפלה לבית העליון

אחרי שסלע ו-ווינטרוב העלו את הנבחרת ל-0:2, אנדיוני לא התקשו מול סוסה ואליאש, ניצחו 4:6, 4:6 ו-3:6 והכריעו את ההתמודדות. רם: "בזכות הקהל, נחזור לבית העליון''. מפגש הפלייאוף: בספטמבר, היריבה עוד לא הוגרלה. צפו בתקציר

דניאל רוט  07.04.12 - 17:33
תחילת כתבהזה אמנם היה די צפוי שכן פורטוגל היא לא מאריות היבשת בטניס, אבל בכל זאת מגיעה מילה טובה לנבחרת הדייויס של ישראל שניצבת כעת במרחק של מפגש אחד מחזרה לבית העליון. אחרי הניצחונות של דודי סלע ואמיר ווינטרוב, היום (שבת) הגיע תורם של אנדי רם ויוני ארליך, שניצחו את הצמד מחצי האי האיברי 4:6, 4:6 ו-3:6 ברמת השרון והבטיחו 0:3, שהפך את שני משחקי היחידים (ראשון, החל מ-14:00, הכניסה חופשית) לקרבות לפרוטוקול. המפגש הבא של הנבחרת ייערך בספטמבר השנה כאשר היריבה עדיין לא הוגרלה.

רם וארליך שוב הוכיחו שהם עדיין צמד נהדר שקשה מאוד להכניע. ז'ואאו סוסה וגסטאו אליאש הפורטוגלים ניסו אך לא שברו אפילו פעם אחת את הצמד הישראלי הוותיק ופשוט נפלו מאנדיוני כמעט בכל פרמטר. שבירה אחת בשתי המערכות הראשונות ועוד שתיים בשלישית הספיקו לרם וארליך כדי לטייל ל-0:3 ולהשלים את העבודה עבור נבחרת הדייויס של ישראל.

אנדי רם בחר להודות לקהל: "זה כבוד גדול שבאתם, כל הנבחרת עשתה עבודה מדהימה. נחזור לבית העליון בעזרתכם, אין לנו הרבה מעמדים כאלה ואנחנו מתעלים בזכות האנרגיות שלכם. תודה. כל עוד אנחנו משחקים בבית יהיה קשה לנצח אותנו". עקב העובדה שהמפגש בין ישראל לפורטוגל כבר הוכרע, רם צפוי לשחק בראשון במשחק היחידים במקום דודי סלע.

החצי השני, יוני ארליך, סיכם: "חיכינו לרגע הזה הרבה זמן כי לא שיחקנו יותר מדי. אני שמח שהתפוצצנו פה. בשביל רגעים כאלה אני ממשיך לשחק. היה כיף, וכל עוד אנחנו נהנים ומראים רמה כזו, אנחנו נמשיך לשחק ולספק לקהל את הסחורה".

אתמול, כאמור, שני הטניסאים הבכירים של ישראל עשו את העבודה עם שני ניצחונות מול יציעים מלאים ברמת השרון. דודי סלע פתח את ההתמודדות ולא התקשה להביס 3:6, 4:6, 4:6 את פדריקו ז'יל. אמיר וינטרוב עלה אחריו והפסיד את המערכה הראשונה, אבל נעזר בקהל כדי לחזור לעניינים ולנצח בסופו של דבר 7:5, 3:6, 1:6, 5:7.

צפו בגלעד שליט נפגש עם שחקני נבחרת הדייויס-->
הנבחרת, שהגיעה לשיאה ב-2009 עם העפלה היסטורית לחצי גמר גביע דייויס, מדורגת במקום ה-11 בעולם ורוצה מאוד לחזור לבית העליון אחרי שהתרחקה ממנו בעקבות הפסדים ביתיים לאוסטריה וקנדה. הנבחרת תחזור לעצמה ותשוב לטופ העולמי? התשובות: בספטמבר, יש למה לחכות.

מהלך המשחק

הצמד הישראלי כאמור הגיע כפייבוריט, אבל החל את משחק הזוגות בגישושים. הפורטוגלים הגישו לא רע ושמרו את הסרב בדרך ל-2:2. במשחקון החמישי אנדיוני העבירו הילוך והגיעו לשתי נקודות שבירה, אבל איבדו את שתיהן. 2:3 לפורטוגל. אנדיוני חיכו בסבלנות להזדמנות הבאה לשבור ובמשחקון השמיני הם קיבלו שתיים כאלה. השניה גם נוצלה בדרך ליתרון 3:4. רם וארליך המשיכו לעבוד קשה במטרה לסגור את המערכה, אבל בסופו של דבר הם עשו את זה. 4:6 לישראל.

במצב של 1:1 במערכה השניה, הצמד הפורטוגלי הוליך 15:30 אבל אז ביצע שתי שגיאות כפולות ברציפות. אנדיוני ניצלו את הרפיון כדי לזכות גם בנקודת השבירה, 1:2 לישראל, שאחריו רם הגיש מצוין וקבע בקלילות 1:3. מכאן, אף אחד מהצמדים לא נשבר - כאשר אנדיוני הראו יכולת מצויינת במשחקונים שלהם ולקחו גם את הסט השני בתוצאה זהה. 4:6 לישראל.

המערכה השלישית נפתחה כאשר את שני המשחקונים הראשונים לקחו הצמדים שהגישו. אנדיוני עמדו בפני אפשרות שבירה אך הפורטוגלים הצילו אותה ועלו ליתרון 1:2. המשחקון הרביעי היה אולי הקשה ביותר עבור הצמד בכחול לבן, כאשר הם עמדו בפני 3 נקודות שבירה על הסרב של ארליך אך הצילו את כולן וחזרו ל-2:2. השבירה המיוחלת הגיעה במשחקון השביעי בו רם וארליך עלו ל-3:4. משם הדרך לניצחון הייתה סלולה ולמרות שהצמד הישראלי פיספס 4 נקודות משחק זה נגמר בסופו של דבר. 3:6 בסט השלישי ו- 0:3 בתום המשחק כולו.