הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי יותר משנה: פדרר במקום השני בעולם

הפנומן השוויצרי עקף את נדאל אחרי שזכה אמש בטורניר מדריד. ישראלים: פאר ירדה למקום ה-54, סלע צנח ל-71

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.05.12 - 12:09
מעבר לשיא? תחשבו שוב. פדרר (GETTYIMAGES)
מעבר לשיא? תחשבו שוב. פדרר (GETTYIMAGES)
אמרו עליו שהוא מעבר לשיא, טענו שהוא צריך לתלות את המחבט, אבל שבועיים לפני פתיחת הרולאן גארוס בפאריס, רוג'ר פדרר הוכיח (שוב) שעדיין מוקדם מאוד להספיד אותו. הטניסאי המעוטר (וכנראה גם הטוב) בהיסטוריה זכה בטורניר החימר במדריד אחרי ניצחון על תומאס ברדיץ' בגמר, והעפיל למקום השני בדירוג העולמי.

פדרר, שינסה לזכות בגראנד סלאם מספר 17 בבירת צרפת, חזר לטופ 2 העולמי אחרי שנה וחודשיים, כאשר הוא מותיר מאחוריו את רפאל נדאל. לאור העלייה הזו בדירוג, פדרר יימנע בוודאות ממפגש עם נובאק דיוקוביץ' כבר בחצי הגמר בפאריס ויוכל לפגוש בחצי את נדאל או אנדי מארי. יש להניח כי פדרר וגם אוהדיו הרבים יתפללו שההגרלה תציב אותם בצד של הבריטי.

עוד בדירוג הגברים. חואן מרטין דל פוטרו חזר לטופ 10, כאשר עלה שני שלבים למקום התשיעי והוריד את מארדי פיש האמריקני למקום ה-11. פרננדו ורדאסקו הספרדי, שהדיח את נדאל מטורניר מדריד, קפץ 3 שלבים היישר למקום ה-16 בעולם.

אצל הנשים, סרינה וויליאמס עשתה את הקפיצה המשמעותית ביותר. האמריקנית עלתה 3 שלבים בדרך למקום השישי בעולם אחרי שזכתה בטורניר מדריד, שם הוכיחה בפעם המי יודע כמה כי היא בליגה משלה ברגע שהיא בכושר טוב.

ומה קורה בגזרת הישראלים? לא כל כך טוב. שחר פאר ירדה מקום נוסף והיא מדורגת כעת במקום ה-54 בעולם, בעוד דודי סלע צנח לא פחות מתשע מקומות והוא היום במקום ה-71.